L Racing zberal na Jahodnej najcennejšie trofeje

Automobilový pretekársky tím L Racing z Krásnohorského Podhradia má za sebou úspešný víkend na Majstrovstvách Slovenska pretekov automobilov do vrchu (MSR PAV). Tak, ako to v motoršporte občas chodí, úspech striedala i bolesť...

Podľa výsledkovej listiny z pretekov 10. Moris Cup Jahodná patrí tímu L Racing hneď niekoľko najcennejších trofejí. A nielen to: Věroslav Cvrček ml. si so Škodou Fabia RS2000 vyjazdil v nedeľu nový traťový rekord triedy najvýkonnejších kapotovaných vozidiel E1 s časom 1min 54,342s! Okrem absolútneho víťazstva mu patrí tiež tretie miesto celkovo za sobotu (so stratou len 0,156s na víťaza) a samozrejme víťazstvo v nedeľu.Výborne sa darilo aj mladému Denisovi Pavlíkovi na Peugeote 208 VTi R2. Čoraz vyzretejšou jazdou bral v sobotu trofeje za 1. miesto v triede A-1600, 2. miesto v Junioroch a dokonca 1. miesto absolútne triedy A. Identický skvelý výsledok zopakoval aj v nedeľu. Denis Pavlík: "Dočkali sme sa! Napriek strate tri desatiny oproti minulému roku som si v sobotu vyjazdil skvelé umiestnenia. V nedeľu sme nadviazali na sobotňajšie úspechy, i keď som opäť neprekonal minuloročný čas - a to o osem tisícin sekundy! Veľká vďaka patrí samozrejme mojím rodičom, tímu L Racing za možnosť štartovať, Lievenovi Demetsovi a mechanikom za prípravu vozidla. Vidíme sa na Ožďanoch!"

Spomenuli sme aj bolesť, ktorá neobišla ďalších hrdinov a hrdinku z tímu L Racing: Peter Lipták do pretekov nenastúpil kvôli čerstvému zraneniu nohy a svoje fyzické bolesti s ramenom prežíval aj manažér tímu Ján Lipták. Jemu sa nevyhli ani technické problémy na Subaru Impreza v triede E1. Ján Lipták: Celý víkend sme mali technické problémy s radením rýchlosti. V sobotu som do ostrej jazdy ani nenastúpil... Mechanici pracovali na aute až do noci. Vybrali sme a opravili prevodovku, no radenie napokon haprovalo aj v nedeľu. Najprv len v poslednej vlásenke, no potom aj inde. V druhej ostrej jazde mi to vypadlo viackrát. Musíme znovu urobiť revíziu. Okrem techniky ma poriadne vytrápilo aj problémové rameno. Za tím môžeme byť s výsledkami spokojní - v sobotu s minimálnou stratou a nedeľa bola samozrejme najlepšia, aj vďaka absolútnemu víťazstvu Věroslava. Chcem sa poďakovať našim mechanikom za skvelú a usilovnú prácu, rovnako všetkým jazdcom a v neposlednom rade reklamným partnerom."

Lepšie sa darilo Vlastimilovi Majerčákovi na "relyovom" Forde Fiesta R5 EVO. Viac nám prezradil samotný aktér: "Jahodnú som poňal ako podnetný test pred rely a zrýchlil som sa oproti minulému roku o dve sekundy. Účel to splnilo a tešíme sa už na Rallye Tatry tento víkend." Poľský pretekár Roman Baran (Mitsubishi Lancer) si pod vlajkou L Racing vyjazdil v sobotu na Jahodnej 4. miesto triedy E1 a v nedeľu 6. miesto E1. Michaela Debnárová do pretekov nenastúpila kvôli poruche motora, no Norbert Tamáš (VAZ 2101) získal v sobotu aj v nedeľu tretie miesto Slovenského kopcového pohára (SKP). Milan Straka (Ford Escort RS 2000) v triede N-2000 získal 2. a 3. miesto.

Ďalším podujatím pre tím L Racing bude už tento piatok a sobotu tradičná Rallye Tatry, a to ako súčasť Majstrovstiev Slovenska. MSR PAV pokračuje v Ožďanoch 9. a 10. júna.

Galéria preteku

© Copyright 2018. All rights reserved for LRACING. Created by WANGL3R.