Auto Show na Slovakia Ringu aj s tímom L Racing

Dátum:

Exhibičná rely Auto Show na autodróme Slovakia Ring pri Orechovej Potôni je už obvyklou konečnou stanicou pre motoristické tímy. Tých sem príde vždy neúrekom a už tento týždeň (12. a 13.11.) budú súťažiť o trofeje posádky zo Slovenska aj okolitých krajín. Pôjde hlavne o aktívny oddych pre všetkých, vrátane profesionálov z tímu L Racing.

Nie je to len voľná nezaradená súťaž, ako býva zvykom: v rámci sobotnej rely a štyroch plánovaných skúšok pôjdu aj posádky Motorsport Rally Cupu (MRC), v ktorom uvidíme za L Racing Maroša Kysuckého s Timeou Vojtkovou na Mitsubishi Lancer EVO IV, ale aj Štefana Vancíka s Jánom Pavlíkom na Lade Samare. Skutočne zaujímavú posádku za L Racing dal dokopy Marek Špavelko, ten si so sebou na miesto spolujazdca berie Ministra obrany SR Jaroslava Naďa!

Marek Špavelko:

„S pánom ministrom sa poznáme roky. Viackrát sme mali diskusiu o súťažiach rely, pričom on sám povedal, že by si to rád niekedy vyskúšal. Slovo dalo slovo a mne napadlo, že v rámci Auto Show by to mohlo vyjsť.“

Súťaž odjazdia s vozidlom Ford Fiesta R5 Mk 2 – ide o auto z dielne L Racing, s ktorým András Hadik vyhral tohtoročný maďarský národný šampionát! L Racing má však v talóne ešte niekoľko talentovaných posádok. Nechýbajú medzi nimi Vladimír Vlha s Marianom Kalinom na Mitsubishi Lancer EVO IX, alebo aj Matej Lázár a Peter Szappanos na VAZ 2101. Miloslavovi Majerčákovi bude vo Volkswagene Polo Proto sekundovať manželka Silvia.

Ján Lipták, manažér tímu L Racing:

„Auto Show je klasická bodka za sezónou a je to už 12. ročník tejto exhibície. O posledné body MRC tu budú zápasiť naše dve posádky a pevne verím, že si túto obľúbenú voľnú súťaž užijú aj ďalší, vrátane Ministra obrany pána Jaroslava Naďa, ktorého povozí na špičkovom Forde z našej dielne Marek Špavelko. Zároveň ma nesmierne teší, že práve s týmto naším autom sa stal András Hadik čerstvým Majstrom Maďarska v rely 2021.“