Baba 2020 v podaní L Racing

Dátum:

Pezinská Baba a jej obľúbené zákruty patrili toto leto hneď dvom podujatiam pretekov do vrchu. To posledné – uplynulý víkend šlo pod hlavičkou Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu (MSR PAV).

Suché aj mokré podmienky navštívili kopec medzi Pezinkom a Pernekom a spolu s nimi aj množstvo medzinárodných tímov. Okrem kapotovaných vozidiel rôznych kategórií sem prišli aj prototypy a monoposty.

L Racing poslal do Malých Karpát hneď štyroch jazdcov. Odštartovať mal aj manažér tímu Ján Lipták na Subaru Impreza, no kvôli komplikáciam s pohonnou jednotkou napokon neprišiel. Z časových dôvodov sa ospravedlnil aj Majster Slovenska Věroslav Cvrček ml.

Pod vlajkou L Racing sa predstavil napríklad Vladimír Vlha na Mitsubishi Lancer EVO IX. V sobotu mu patrilo 3. miesto v triede 4a. Hneď za ním sa umiestnil aj ďalší jazdec L Racing Marek Špavelko na rovnakom vozidle. Ten však v nedeľu už neštartoval. V nedeľu si Vlha vyjazdil 2. miesto v triede.

Poliak Roman Baran na Mitsubishi Lancer skončil v sobotu na 2. a v nedeľu na 3. mieste v triede 3a. Robert Kováč si v bohatej triede 4a vyjazdil s Nissanom 350Z 9. a 4. miesto.

Vladimír Vlha: „Všetci sme sa už tešili na prvé preteky MSR PAV, navyše Baba má super zázemie a vďaka Poliakom bola aj slušná účasť a zaujímavé autá. V sobotu bolo celý deň slnečno, čiže sme mali skvelé preteky na plný plyn. V triede som skončil 3. z 10 áut. V noci a doobeda pršalo, aj počas tréningov, no do pretekov trať nestihla vyschnúť. Nastala pneumatiková lotéria pred prvou meranou jazdou. Niekto obul mokré, niekto suché pneumatiky, čo spôsobilo veľké časové rozdiely. Ja som obul mokré, no trať medzitým takmer obschla. Navyše som dobehol pomalšieho jazdca s pokazeným autom a stratil som za ním čas. Umožnili mi opakovanú jazdu, no kvôli značne meškajúcemu harmonogramu som nevyužil túto možnosť. Druhá ostrá jazda sa už šla na suchu. Nakoniec mal jeden zo súperov poruchu a tak som sa z 3. miesta v triede dostal na 2.“

Marek Špavelko: „Šiel som prvýkrát kopce a zvykal som si na iný spôsob jazdenia. Páčilo sa mi to, aj keď mám ešte rezervy. Mali sme poruchu, ktorú sme nevedeli rýchlo identifikovať, tak sme preventívne odstavili po prvom dni. Babu poznám len ako rýchostnú skúšku z dávnej rely. V rámci MSR som skončil 4., keďže som v druhej jazde pokazil štart.“

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: „Kopcová sezóna odštartovala netradične až začiatkom septembra, a to na Pezinskej Babe, ktorú dôverne poznáme. Ja som štartovať napokon nemohol z pragmatických dôvodov: zmeny v motorovom programe môjho auta nemohol skontrolovať náš inžinier z Maďarska, ktorý sa vrátil z cudziny až v čase uzavretia maďarských hraníc. Ďakujem však všetkým jazdcom, ktorí nás zodpovedne reprezentovali na týchto známych pretekoch. Teraz nás už čaká Ostrá Lúka.“

Preteky L Racing Ostrá Lúka neďaleko Zvolena sú pod záštitou tohto tímu. Dvojdňové podujatie uvidíme tento víkend 12. a 13. septembra.