Bezkonkurenčný L Racing vyhral na Jankovom vŕšku!

Dátum:

Skvele nasadená forma pretekárskeho automobilového tímu L Racing pokračovala uplynulý víkend na Jankovom vŕšku pri obci Uhrovec. Majstrovstvá Slovenska preteky automobilov do vrchu (MSR PAV) patrili práve – a právom im.

Druhá polovica slovenského kopcového šampionátu priniesla pretekárske tímy práve na známy Jankov vŕšok, len na skok od Bánoviec nad Bebravou. 3700-metrová trať povestná svojou technickou náročnosťou hodila do rozohranej partie aj premenlivé počasie. To sa našťastie vždy včas umúdrilo a každý si užil suchú vozovku.

Dominatný tím tejto aj uplynulej sezóny – L Racing, priniesol do servisného parkoviska v Uhrovci hneď niekoľko zaujímavých mien. Tradičnú zostavu Věroslav Cvrček ml. (Škoda Fabia RS2000) a Denis Pavlík (Peugeot 208 VTi R2) doplnil opäť aj manažér tímu Ján Lipták (Subaru Impreza), ku ktorému sa pridal po druhýkrát Tomáš Kukučka (Mitsubishi Lancer EVO IX). Ukázal sa tiež Poliak Roman Baran (Mitsubishi Lancer EVO VI) a Čech Jiří Theimer (Peugeot 306 Maxi).

Práve obhajca absolútneho titulu Věroslav Cvrček deklasoval celú konkurenciu (vrátane bohatej poľskej účasti) rozdielom celej triedy, keď v sobotu v súčte časov vyhral o 5,463 s a v nedeľu o 4,585 s. Tento český jazdec vo farbách slovenského tímu skutočne nenašiel tento rok premožiteľa. Patrí mu aj nový traťový rekord „plechových“ áut s časom 1 min 48,072 s.

Výborne si počínal aj junior tímu Denis Pavlík. Bezchybnou jazdou si v cieli prišiel po dve víťazstvá v triedach A-2000 a Junior.

Ján Lipták si v sobotu pre zmenu vzal skvelé 4. miesto najvýkonnejšej triedy E1+2000, no nedeľu už pre technické problémy nedokončil. Tomáš Kukučka skrotil 700 koní pod kapotou Mitsubishi s dvomi tretími miestami v rovnakej triede E1+2000. Roman Baran si odniesol fantastické dve prvenstvá v triede A+2000. Dve piate miesta patrili Jiřímu Theimerovi v E2-SH.

Věroslav Cvrček ml.: Máme za sebou úžasný pretekársky víkend. Boli sme pripravení na veľkú bitku o desatinky. Hlavne sme netušili, ako nás bude naháňať veľmi početná a silná špička poľských kopciarov. V sobotu sa mi hneď v prvej ostrej jazde podarilo vylepšiť traťový rekord pre autá, ktorý som tu držal od minulého roka. No dôležitý bol hlavne fantastický náskok okolo 3 sekúnd na druhého. V druhej jazde som ľahko zvoľnil a došiel si pre nesmierne dôležité a cenné víťazstvo. V nedeľu sa zopakoval rovnaký priebeh. Napriek veľkému náskoku som nechcel zvoľniť, už len kvôli divákom, ktorých prišlo opäť veľa. Aj počas jazdy som registroval ich podporu, pretože tu stoja hneď za zvodidlami a sú tak blízko, ako nikde inde. Jazdu som si užíval a určite som posunul svoje schopnosti zase o kúsok ďalej. Igor Drotár svojím druhým miestom potvrdil vysokú úroveň slovenských majstrovstiev. Ďakujem L Racingu za skvelú podporu.

Ján Lipták: „Problémy sa ukazovali už v sobotu a hneď v tréningu mi zlyhalo zavesenie kolesa. Opravili sme to a odjazdil som bez tréningu ostré jazdy. V nedeľu hneď v prvom tréningu vyletela teplota motora a tento problém sa objavil už v Dobšinej, takže to momentálne riešime. Je to vysokovýkonný motor a nemôžeme od neho očakávať, že vydrží nekonečné kilometre. S výsledkom tímu celkovo som veľmi spokojný, je to naďalej na dobrej ceste a ďakujem všetkým jazdcom a mechanikom.“

Denis Pavlík: „Jankov vŕšok patrí medzi moje obľúbené kopce. Technická trať, ktorá vyhovuje nášmu Peugeotu. Hneď v sobotu sme skúšali rôzne druhy pneumatík a najviac sa nám osvedčil „rely slik“. V sobotu sa mi podarilo vyhrať skupinu A-2000 (MSR) po tesnom súboji – len o pol sekundy! V nedeľu som sa pokúsil vylepšiť svoj doterajší najlepší čas, ktorý mal hodnotu 2 min 9,146 s a podarilo sa to! V poslednej ostrej jazde som zajazdil 2 min 9,095 s – len o 54-tisícin rýchlejšie, než minulý rok, no aj to sa počíta. Po tomto skvelom čase si beriem z pretekov 1. miesto v A-2000 (MSR) a v Junioroch, 2. miesto v A-2000 (Poľsko) a 3. miesto v A (MSR). Ďakujem celému tímu L Racing a hlavne pánovi Liptákovi za podporu.“

Ďalšie výzvy MSR PAV prinesú najbližšie preteky v Ústí nad Orlicí pod názvom Ústecká 21 (24.-25.8.). Už tento víkend však L Racing presmeruje svoju pozornosť na Stredoeurópsku trofej FIA v rely (FIA CEZ): Vlastimil Majerčák a Pavol Kušnier osedlajú Ford Fiestu R5 EVO na 28. Rally Rzeszów v Poľsku (9.-10.8.). Štartové pole 54 vozidiel tvorí až 11 strojov špecifikácie R5. Šesť skúšok v piatok a päť v sobotu predstavuje dovedna 177,66 súťažných kilometrov.