Európsky Rechbergrennen s tímom L Racing

Dátum:

Skoré jarné obdobie prináša so sebou tiež začiatok motoristických podujatí po celej Európe. Práve tento víkend ponúkne štart Majstrovstiev Slovenska preteky automobilov do vrchu (MSR PAV). Tie sa tradične začnú na rakúskom Rechbergrennen.

Bude to tiež začiatok Majstrovstiev Európy, ktoré navštívia v júli Dobšinský kopec. Tím L Racing nemôže v Rechbergu chýbať, napokon ide obhajovať minuloročné majstrovské tituly. Ten najvyšší – absolútny titul Majstra Slovenska chce znovu záskať ich jazdec Věroslav Cvrček ml. na Škode Fabii RS2000. Spolu s ním absolvuje celý ročník úradujúci majster triedy A Denis Pavlík na Peugeote 208 VTi R2. Len osemnásťročný Betliarčan štartuje svoju štvrtú kompletnú sezónu a piatu za krásnohorský tím. Na väčšine podujatí ich doplní manažér L Racingu Ján Lipták s výkonným špeciálom Subaru Impreza.

Veľká cena Rakúska preteky do vrchu Rechbergrennen štartuje v obci Tulwitz, v štajerských horách severne od mesta Graz. Sobotňajšie tri voľné tréningy vystriedajú dve merané jazdy v nedeľu. Pre všetkých jazdcov L Racing je to už známe prostredie.

Věroslav Cvrček ml.: „Cez zimu sme absolvovali s autom veľkú rekonštrukciu. Samozrejme sa snažíme auto vylepšiť tam, kde to ešte ide. Mrzí ma, že tento rok vypadli preteky na Jahodnej, pretože patrila k tomu najobľúbenejšiemu na Slovensku. Vystrieda ju však jedno z najlepších euópskych podujatí Ecce Homo v Šternberku. Máme, verím, najlepšie auto a štartujem za nejlepší tím. Je to technický šport, veľa záleží na šťastí. Môžem aj ja niečo pokaziť, no chcem k tomu pristupovať pokorne a bojovať o obhajobu titulu. Rechberg ponúka pestrú konkurenciu, keďže ide o Majstrovstvá Európy. Trať je celkom rovná a má pekné alpské prostredie. Zatiaľ sa nám tam darilo, verím, že v dobrých výsledkoch budeme pokračovať. Kopcové auto sme nikdy pred sezónou netestovali, čiže naša prvá jazda bude v prvom oficiálnom tréningu. Vieme počas toho auto ešte vylepšiť.“

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: „Po štartoch rozličných sezón v rely odštartujeme konečne aj na MSR PAV. Ambícia je jasná – obhajoba absolútneho titulu, ako aj titulov v jednotlivých triedach, v ktorých štartujeme. Moje Subaru Impreza prešlo v zime úpravou, znížili sme okrem iného ťažisko a verím, že sa dočkám aj ja pekných výsledkov. Žiaľ, práve Rechbergrennen musím kvôli pracovným povinnostiam vynechať, no verím, že sa vidíme na mnohých iných podujatiach.“