L Racing a nové české výzvy

Dátum:

Majstrovstvá Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu (MSR PAV) pokračujú tento víkend u našich českých susedov. Tím L Racing však okrem Ústeckej „21“ v Ústí nad Orlicí čaká aj slávna európska rely „Barumka“.

Stálice tímu L Racing na kopcoch nebudú chýbať ani v Ústí nad Orlicí neďaleko Litomyšlu a Českej Třebovej: Věroslav Cvrček ml. bojuje o svoj prvý titul absolútneho majstra Slovenska, zatiaľ čo mladý Denis Pavlík mieri za titulom obsadenej triedy A. Cvrčekov Rexteam pripravuje preňho a tím L Racing špičkovú Škodu Fabia RS2000, ktorá v jeho rukách nenašla tento rok veľmi premožiteľa. Na druhej strane Betliarčan Pavlík perfektne zvláda veľmi ostrý pretekársky stroj Peugeot 208 VTi R2.

Pre oboch jazdcov, ako aj pre slovenský šampionát bude Ústecká „21“ premiérou. Trať meria 3650 m a v spleti 21 zákrut je množstvo technických vláseniek, ale aj niekoľko rýchlych pasáží. Výškové prevýšenie je až 209 metrov. Harmonogram prezrádza dve tréningové jazdy v sobotu, po ktorých nasledujú dve merané jazdy. Nedeľa ponúkne posledný tréning a opäť dve ostré jazdy. Na štart sa postaví až 140 pretekárov.

Medzitým sa do Zlína vydáva rely posádka Michaela Debnárová/Lucia Laurincová, ktoré si so svojím verným Renaultom Cliom vyskúšajú hádam najnáročnejšiu a určite najväčšiu automobilovú súťaž v krajine: 48. ročník Barum Czech Rally Zlín, ktorý sa pôjde opäť v rámci veľkých Majstrovstiev Európy FIA ERC. Dvojetapová rely začína už tento piatok shakedownom, slávnostným štartom a „superspecial“ rýchlostnou skúškou v Zlíne. Až 215 km rýchlostných skúšok preverí v posádkach všetko, čo v nich je.

Ján Lipták, manažér tímu L Racing dodáva: „Čaká nás náročný víkend na dvoch frontoch: v Ústí nad Orlicí chceme zabojovať o majstrovské body, keďže s našimi jazdcami máme tie najvyššie ambície, na ktoré sa pripravujeme už nejaký ten rok… Na druhej strane slávna „Barumka“ bude určite skvelou skúškou a tiež zážitkom pre naše „rely dievčatá“ Mišku s Luciou. Všetkým držíme palce.