L Racing a oždianske vyhne

Dátum:

Piate podujatie Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu (MSR PAV) Nové Ožďany (19.-20.6.) sprevádzali poriadne letné horúčavy. Pekelné vyhne v kokpitoch pretekárskych strojov vytrápili každého. S prilbou na hlave však svet vyzerá inak a s pretekárskou vervou si po trofeje prišli tiež jazdci tímu L Racing.

Horúce počasie je štatisticky najničivejšia prírodná sila. Tropická vlna trápi Slovensko už nejaký ten týždeň a preteky v Ožďanoch sú týmto počasím povestné. Minulý rok síce vypadli z kalendára, no tento ročník stál skutočne za to.

Profesionálny tím L Racing tu mal hneď niekoľko zaujímavých mien.

Manažér tímu Ján Lipták sa však prezieravo rozhodol nenastúpiť do nebezpečne horúcich pretekov zo zdravotných dôvodov. Denis Pavlík sa po nejakej odmlke vrátil do pretekárskeho auta: Mitsubishi Lancer EVO IX je niečo úplne iné, než Peugeot 208 VTi R2, ktorý dôverne pozná, a preto bol preňho uplynulý víkend najmä zoznamovací. S novou výzvou sa však popasoval slušne: v sobotu mu patrilo celkovo 9. miesto, v nedeľu si polepšil o jednu priečku. V triede 4a si po oba dni vyjazdil 4. pozíciu.

Výborne si počínal Michal Žial na Škode Fabii R5. V sobotu si vyjazdil 3. miesto absolútne a v nedeľu z toho bolo dokonca striebro! Triedu 3b samozrejme suverénne vyhral.

Bez trofejí neodišiel ani Vladimír Vlha na svojom Mitsubishi Lancer EVO IX. V sobotu z toho bolo 7. miesto, v nedeľu 8. a v triede 4a bronz po oba dni.

Tibor Nagy na Subaru Impreza skončil v sobotu na 5. mieste v triede 4a. V nedeľu pre zdravotné komplikácie nenastúpil. Matejovi Lázárovi v nedeľu po prvej jazde odišla spojka na jeho VAZ 2101 a ďalej nepokračoval. Sobotu však dokončil v triede 5b na 8. mieste. O pozíciu vyššie pred Matejom sa ocitol Peter Dobšinský na Peugeote 306 S16. V nedeľu z toho bolo už 4. miesto.

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: „Ožďany boli opäť skúškou výdrže, no tentokrát nielen technickej, ale aj ľudskej. Zdravotná pomoc musela medzi divákmi zasahovať niekoľkokrát a kvôli horúčavám som sa rozhodol šetriť svoj organizmus a radšej som neriskoval štart. Organizátori však odviedli kus dobrej práce aj s bezpečnosťou trate. Vďaka patrí divákom, ktorí využili šancu sledovať konečne motoršport naživo a neodradili ich ani horúčavy. Ďakujem samozrejme našim jazdcom, mechanikom a reklamným partnerom.“