L Racing aj na Jankovom vŕšku s trofejami

Dátum:

Majstrovstvá Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu (MSR PAV) pokračovali cez víkend na Jankovom vŕšku s centrom v obci Uhrovec. Tím L Racing si s dvojicou jazdcov Matej Lázár a Roman Baran vybojovali ďalšie cenné trofeje a majstrovské body.

Konkurencia až 100 áut v rôznych triedach a kategóriách dala zabrať aj ostrieľaným jazdcom z L Racingu. Aj vďaka stabilným suchých podmienkam však prebehli preteky bez väčších drám. Dva voľné tréningy v sobotu a dve merané jazdy sa opakovali zvlášť v sobotu, aj v nedeľu. Takýto harmonogram je všetkým priaznivcom kopcového športu dôverne známy.

Matej Lázár útočil s vozidlom VAZ 2101 v triede 6. V sobotu mu patrilo 3. miesto v triede a v nedeľu obsadil 4. priečku, napriek zlepšeniu sa takmer o 1,5 sekundy.

Poliak Roman Baran pre zmenu bojoval s Mitsubishi Lancer v triede 3, v ktorej zvíťazil po oba dni.

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: „Preteky Autopola Jankov vŕšok 2022 splnili svoj účel a Matej odtiaľ odchádzal s bohatou dávkou bodov do celkového hodnotenia. Napokon, do konca ostávajú ešte dve podujatia, je o čo bojovať. Ďakujeme aj Romanovi za opäť krásnu reprezentáciu a víťazné tofeje v triede 3. Preteky v Novej Bystrici štartujú už v polke augusta, treba sa chystať, ale aj oddychovať, aby každý podal tie správne výkony.“