L Racing aj na poslednom kopci roka

Dátum:

Šport na Slovensku (a nielen u nás) patrí určite k najzasiahnutejším odvetviam postihnutým koronakrízou. Aj preto je motoristická obec v tejto chvíli rada za okruh SLOVAKIA RING, kde sa v zabezpečenom prostredí odjazdia zjavne posledné dve motoristické podujatia u nás. Chýbať nemôže profesionálny tím L Racing.

Zhoršujúca sa epidemická situácia, rôzne bezpečnostné opatrenia a nariadenia vlády dopomohli tomu, že sa sezóna rely a kopcov skončila predčasne. Teda aspoň čo sa týka zvyčajných lokalít, na ktoré sme zvyknutí. Preto je uzavretý a kontrolovateľný areál okruhu SLOVAKIA RING ideálnym miestom pre organizovanie športových podujatí v rámci platnej legislatívy a nariadení. Samozrejme, bez divákov.

Možno paradoxne sa tu už tento víkend (24.-25.10.) uskutoční posledné podujatie Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu. Celkové prevýšenie vďaka umelým horizontom je tu asi 6 metrov, dĺžka trate je 2830 metrov a jazdci sa pohrajú s desiatimi zákrutami v zadnej časti okruhu.

Prihlásených je až 48 jazdcov a medzi nimi aj reprezentanti L Racingu: Vladimír Vlha na Mitsubishi Lancer EVO IX, Robert Kováč na Nissane 350Z (obaja v triede 4a) a tiež Poliak Roman Baran na Mitsubishi Lancer (trieda 3a).

Pri troche šťastia si jazdci užijú nejaké zvyšky babieho leta a určite aj povinné PCR testovanie pre COVID-19.

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: „Zdá sa, že motoristická sezóna na Slovensku skončí v areáli okruhu SLOVAKIA RING, ktorý jediný dokáže usporiadať preteky v rámci platných nariadení vlády a bez divákov. Preteky do vrchu na tomto rovinatom okruhu sú trochu zvláštne, no trať zjavne spĺňa parametre SAMŠu. Podľa všetkého posledné podujatie roka bude rovnako tu – tradičná AutoShow v novembri. Ďakujem naším jazdcom, že nás budú reprezentovať aj teraz.“