L Racing aj na slávnom Ecce Homo

Dátum:

Sezóna Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu (MSR PAV) pokračuje tento víkend na jednom z najslávnejších a najstarších podujatí v strednej Európe – Ecce Homo v českom Šternberku.

Najväčšie kopcové preteky v Česku sú nedielnou súčasťou Majstrovstiev Európy. Zíde sa tu teda skutočná jazdecká špička, presnejšie 210 pretekárov. Čaká na nich 7,8 km trať s prevýšením vyše 300 m.

Pretekársky tím L Racing z Krásnohorského Podhradia tu pokračuje v obhajobe majstrovského titulu na čele s úradujúcim absolútnym Majstrom Slovenska Věroslavom Cvrčekom ml. Jeho Škoda Fabia RS2000 dominuje od začiatku sezóny, napriek jednej poruche na ostatných pretekoch v poľskej Zaluži.

Svoje boje v triede A bude zvádzať aj Denis Pavlík na Peugeote 208 VTi R2. Pod vlajkou L Racingu odštartuje opäť poľský pretekár Roman Baran na Mitsubishi Lancer EVO VIII.

Manažér a jazdec tímu Ján Lipták tentokrát preteky vynechá.

Ján Lipták: „Z kalendára nám síce vypadla obľúbená Jahodná, no český Šternberk ju skvele nahrádza. Napokon, ide o najstaršie automobilové preteky v Česku s charizmou Majstrovstiev Európy. Verím, že naši jazdci budú opäť úspešne reprezentovať našu značku a Slovensko.“

Podujatie Ecce Homo štartuje dvomi voľnými tréningami túto sobotu, po ktorých nasledujú dve merané nedeľňajšie jazdy.