L Racing bodoval aj na Slovakia Ringu

Dátum:

Slovenská motoristická sezóna sa na záver i tak skráteného programu uzavrela do areálu autodrómu Slovakia Ring. Uplynulý víkend (24.-25.10.) sa na nízkych horizontoch okruhu odjazdilo zjavne posledné podujatie Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu (MSR PAV). Profesionálny tím L Racing sem poslal troch jazdcov.

Len šesťmetrové prevýšenie na 2830-m dlhej trati nie je naozaj žiadnym kopcom. Doslova a historicky takto nízko slovenské „vrchy“ ešte neklesli… Doba si však vyberá svoju daň a „rovinatý hrbol“ na Žitnom ostrove bol jediným východiskom v danej situácii. Našťastie, ide o skutočne profesionálne športovisko so zázemím aj infraštruktúrou.

Podujatia OMV MaxxMotion Hill Climb Race SLOVAKIA RING sa tak zúčastnilo pomerne dosť tímov a pretekárov.

Medzi nimi samozrejme aj L Racing. Vladimír Vlha na Mitsubishi Lancer EVO IX, Robert Kováč na Nissane 350Z (obaja v triede 4a) a Poliak Roman Baran na Mitsubishi Lancer (trieda 3a).

Roman Baran si úspešne vyjazdil celkovo 5. miesto v sobotu a 4. v nedeľu, pričom mu v triedach 3 a 3a patrilo prvenstvo. Vlado Vlha tak isto bojoval usilovne so stopkami: 4. a 3. v početnej triede 4a. Do tretice Robertovi Kováčovi patrilo v sobotu 7. a v nedeľu 6. miesto v triede 4a.

„Slovakia Ring má pre mňa veľké čaro a milujem atmosféru tohto areálu.“

Za všetkých Vlado Vlha: „Slovakia Ring má pre mňa veľké čaro a milujem atmosféru tohto areálu. Nie každý deň si môžem zapretekať na profesionálnom a modernom okruhu, a preto som sa tam veľmi tešil. Je to úplne niečo iné, než bežný kopec, ktorý si môžem naštudovať vopred do detailu a natrénovať si ideálnu stopu. Preto som sa najprv trochu hľadal, ale to zrejme viacerí. Sobota nás prekvapila už doobeda dažďom. Trochu som v tomto smere podcenil situáciu a nemal som vôbec pripravené mokré gumy. Tak som šiel na suchých, na ktorých nebolo reálne súťažiť s prvými troma jazdcami a skončil som štvrtý. V nedeľu bolo sucho a konečne som si zapretekal. Celý deň sme traja jazdci bojovali o druhé miesto v rozmedzí jedinej sekundy! Nakoniec som skončil o 0,8 s na slušnom treťom mieste. Týmto umiestnením som potvrdil druhé miesto v celkovom poradí sezóny 2020 a stal som sa vicemajstrom Slovenska v triede 4a, ako aj v skupine 4. Aj touto cestou by som sa chcel poďakovať hlavne Jankovi Liptákovi, celému tímu L Racing a samozrejme reklamným partnerom za podporu v tejto sezóne. Už teraz sa teším na tú ďalšiu!

„Neľahká doba presunula tradičné kopce na rovinatý Slovakia Ring“

Ján Lipták, manažér tímu L Racing dodáva: „Neľahká doba presunula tradičné kopce na rovinatý Slovakia Ring, no chvalabohu aj za tieto preteky a veľká vďaka patrí organizátorom. V relatívnom bezpečí uzavretého areálu a povinných PCR testov sme mohli uzavrieť kopcovú a asi aj celkovú motoristickú sezónu. Verím, že nás čakajú lepšie časy. Dovtedy treba vydržať a chrániť si svoje zdravie aj zdravie iných. Ďakujem našim reklamným partnerom za neustálu podporu a samozrejme všetkým ľuďom, bez ktorých by to nešlo – ako sú napríklad naši mechanici.“