L Racing čaká bitka na moravských poliach

Dátum:

Neuveriteľných 126 posádok odštartuje už tento piatok na jednej z najzaujímavejších, i najnáročnejších súťaží susednej Moravy: 14. ročník Agrotec Petronas Rally Hustopeče bude obrovskou výzvou aj pre trojicu posádok tímu L Racing.

Nebude to vôbec jednoduché: Hustopeče sú tradične nesmierne obsadená súťaž a to v každej triede. Trate sú od tých našich úplne odlišné a množstvo špecialistov z Česka má najväčšiu šancu získať najlepšie umiestnenia. Pre našinca je táto súťaž preto obrovskou výzvou. Asfalt i šotolina, úzke trate vo viniciach a na poliach Moravy. Všetko neďaleko slovenských hraníc, len necelú hodinku od Bratislavy.

Vlastimil Majerčák a Pavol Kušnier si pred súťažou stručne otestovali svoj Ford Fiesta R5 EVO. Chápu, čo ich čaká v triede 2, no najdôležitejšie bude zabojovať o body do seriálu Stredoeurópskej trofeje FIA v rely (FIA CEZ).

Vlastimil Majerčák: „Bude to hádam najnáročnejšia súťaž v roku a dôjsť na bodovaných miestach bude umenie – taká silná konkurencia ako tu, je hádam už len na Barum Czech Rally Zlín. Dúfam, že počasie nebude miešať karty. Po našich predošlých skúsenostiach budeme jazdiť určite stabilné časy, no prihlásených je až 23 vozidiel v najsilnejšej triede 2. Ideme hlavne zabojovať o body vo FIA CEZ, čo sa nám tu predtým darilo – to je priorita. Je to však krásna súťaž a najmä trate, ktoré lemujú scénický moravský kraj.“

Okrem Vlasta s Paľom si náročné Hustopeče skúsia aj Michaela Debnárová/Lucia Laurincová na Renault Clio v triede 8 a tiež Miloslav Majerčák/Milan Timko na Peugeot 208 VTi R2 v triede 6.

 

Na každého čaká šesť skúšok v piatok večer, z toho tri úplne za tmy a rovnako šesť skúšok v sobotu – t.j. dve kolá na troch tratiach po oba dni. Výsledkom je celkovo 147,5 km rýchlostných skúšok.

 

Manažér tímu L Racing Ján Lipták dodáva: „Hustopeče poznáme ako nesmierne náročnú súťaž s veľmi špecifickými traťami a množstvom silných, najmä domácich posádok. Napokon, chýbať nebude ani špičkový Jan Kopecký, čo svedčí o vysokej úrovni súťaže. Všetkým našim posádkam držíme palce a hlavne, aby si to užili a bezpečne sa vrátili domov. To je predsa najdôležitejšie. Ďakujem tiež našim partnerom, bez ktorých by sme tu neštartovali.“