L Racing chce na Ostrej Lúke potvrdiť svoj majstrovský titul

Dátum:

Posledné podujatie Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu (MSR PAV) je tu: L Racing Ostrá Lúka 2019 bude peknou bodkou za úspešnou sezónou v tíme L Racing.

Jedenásť absolútnych víťazstiev v tejto sezóne má na konte už dvojnásobný Majster Slovenska Věroslav Cvrček ml. z tímu L Racing. Svoju neohroziteľnú dominanciu chce určite potvrdiť aj na pretekoch L Racing Ostrá Lúka. Zdolať musí 2650-m dlhý kopec, a to na špičkovej Škode Fabii RS2000 z dielne jeho rodinného Rexteamu.

Minulý rok tu vyhral po oba dni. Program sa nemení ani teraz – na pláne sú dva voľné tréningy a dve merané jazdy – rovnako v sobotu, ako aj v nedeľu.

Jasný výsledok však ešte nemá juniorská „dvojka“ tímu Denis Pavlík z Betliara. Ten s Peugeotom 208 VTi R2 bude útočiť na body v celkovom hodnotení dôležitej triedy A, ktorú stále môže vyhrať.

Zoznam prihlásených pod vlajkou L Racing spomína hneď viacero mien. Medzi nimi napríklad manažéra tímu Jána Liptáka (Subaru Impreza), ktorý vynechal ostatnú Pezinskú Babu. Zoznam ďalej číta: Tomáš Kukučka (Mitsubishi Lancer EVO IX), Jiří Theimer (Peugeot 306 Maxi), Roman Baran (Mitsubishi Lancer EVO VI), Tibor Nagy (Subaru Impreza WRX STi) a v Slovenskom kopcovom pohári aj Daniel Sučík (BMW 320i).

Ján Lipták: „Posledné podujatie sezóny je opäť na Ostrej Lúke, ktorú partnersky podporujeme. I keď Věroslavovi už o nič nejde, určite nechce sklamať všetkých priaznivcov a dá do jazdy všetko. Napokon, treba víťaziť, nielen dochádzať do cieľa… Denis stále bojuje o titul v triede A a držíme mu palce, rovnako ako všetkým ostatným.“