L Racing do Slovinska na Železniki

Dátum:

Automobilový tím L Racing pokračuje v rozbehnutej motoristickej sezóne ďalším podujatím Stredoeurópskej trofeje FIA (FIA CEZ) v rely. Tentokrát pocestujú do Slovinska.

Posádka Vlastimil Majerčák a Pavol Kušnier okúsia slovinské trate rely už po tretíkrát. 5. ročník Rally Železniki (29.-30. jún) sľubuje prevažne kopcovitý terén a špecifické trate. V kokpite Fordu Fiesty R5 EVO sa pokúsia o ďalšie body do Stredoeurópskej trofeje FIA v rely. Dovedna 54 posádok čaká dvojdňová súťaž s krátkym prológom v piatok večer (2 skúšky) a sériou ďalších ôsmich skúšok v sobotu (spolu 97,2 km RS).

Vlastimil Majerčák: „Na Železniki ideme po tretíkrát. Minulý rok sme tam vyhrali s náskokom dve desatiny sekundy, a to po technickej poruche, kde sme na záver stratili 20 sekúnd z nášho náskoku! Je to krásna súťaž v krásnom prostredí a radi sa tam vraciame. Trate sú úzke, majú veľa zákrut a ponúkajú nízke rýchlostné priemery, no na kvalitných asfaltoch. Vieme, do čoho ideme. Odštartujú tu štyri vozidlá R5 a jedno S2000. Budeme sa snažiť o čo najlepšiu pozíciu. Túto sezónu sme si zvolili časovo menej náročný program, kvôli pracovnej vyťaženosti.“

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: „Vlasto chce zbierať body vo FIA CEZ a Železniki už pozná, vyhral tu a dúfame, že sa mu po Hustopečiach vyhnú aj technické problémy. Auto je opravené a vyskúšané, všetko by malo fungovať správne. Posádke držíme palce a partnerom ďakujeme za možnosť štartovať.“

Železniki vystriedajú na ďalší víkend Majstrovstvá Slovenska preteky automobilov do vrchu na Pezinskej Babe (7.-8. júl).