L Racing dominoval Oždianskym serpentínam, ide na rely

Dátum:

Slovenská motoristická sezóna pokračovala svoj letný program uplynulý víkend na juhu Slovenska. Najkratšia trať Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu (MSR PAV) privítala tímy v obci Ožďany neďaleko Rimavskej Soboty. Tím L Racing tu zopakoval minuloročné úspechy, a to vo veľkom štýle.

Len 2,85-km dlhá trať Oždianskych serpentín ponúkla horúcu sobotu, ktorú vystriedala upršaná nedeľa. V oboch prípadoch si však senzačne počínal jazdec L Racingu Věroslav Cvrček ml. na Škode Fabii RS2000. Český pretekár úplne suverénne dominoval celému podujatiu a vzal si okrem traťového rekordu najmä dve víťazstvá pred hlavným konkurentom Igorom Drotárom.

Výborne si počínala aj druhá stálica tímu Denis Pavlík z Betliara. S Peugeotom 208 VTi R2 vyhral po oba dni celú triedu A, ako aj A-2000 a samozrejme triedu Junior.

Nemenej úspešne sa darilo aj manažérovi tímu Jánovi Liptákovi, ktorý len pár dní predtým oslávil jubilejnú šesťdesiatku! Oslávenec si na kopcovom Subaru Impreza vyjazdil 6. a 8. miesto absolútne a dvakrát 4. v najsilnejšej triede E1+2000.

Pre Vlastimila Majerčáka boli Ožďany najmä testom pred 6. Rally Železniky v Slovinsku, ktorú si po roku znovu vyskúša už tento víkend na Forde Fieste R5 EVO s Pavlom Kušnierom na mieste spolujazdca. V piatok a sobotu ich čakajú asfaltové horské skúšky v rovnomennom pohorí, severozápadne od hlavného mesta Ľubľana.

Tibor Nagy na Subaru Impreza WRX STI preteky v Ožďanoch nedokončil. Peter Dobšinský (Peugeot 306 S16, trieda N-2000) v triede N-2000 si odniesol v sobotu trofej za 3. miesto a v nedeľu za 1. Jiří Theimer (Peugeot 306 Maxi, trieda E2-SH -2000) skončil v triede 2 v sobotu aj v nedeľu na 2. mieste (1. v E2-SH).

Věroslav Cvrček ml.: „Máme za sebou veľmi podarený pretekársky víkend. Oždianske serpentíny majú dosť špecifickú a zaujímavú trať. Je veľmi krátka, no náročná a pestrá. Počas celého víkendu fungovala naša Fabia skvelo a mohli sme sa tak sústrediť na ladenie detailov. Veľmi ma teší, že som cítil každú zmenu pozitívne na chovaní auta, aj na časoch. V prvej sobotnej jazde sa mi nepodarila jedna zákruta, čo znamenalo na tejto krátkej trati značnú stratu. Druhá jazda bola skvelá, zlepšil som sa o 2 sekundy a o necelú sekundu som prekonal traťový rekord, ktorý sme tu získali pred rokom. Videl som ešte priestor na zlepšenie v nedeľných jazdách. Všetko však zmenil dážď. Netušil som, ako sa pôjde, napokon som s týmto autom v daždi ešte neštartoval a rovnako aj na špeciálnych kopcových pneumatikách do mokra. Takže do prvej meranej jazdy som šiel s veľkým rešpektom. Začiatok bol veľmi opatrný, neskôr som šiel odvážnejšie podľa toho, ako som sa v aute cítil. Nakoniec bol z toho skvelý čas s náskokom cez šesť sekúnd na Igora Drotára. Druhá jazda si žiadala len dôjsť do cieľa, čo z pohľadu techniky aj jazdy nie je zase také jednoduché. Nakoniec som sa ešte zlepšil a vyhral o tri sekundy. Vyhrať najkratší kopec sezóny s náskokom necelých desať sekúnd je úžasné. Obe víťazstvá sú veľmi dôležité pre bodovanie v tejto sezóne. Patrili medzi tie najlepšie kopcové preteky, na ktoré budem vždy rád spomínať. Úspechy z Oždian venujem pánovi Liptákovi ako darček k jeho narodeninám. Vybudoval a drží pokope skvelú partiu ľudí od mechanikov, jazdcov až po partnerov tímu. Je mi cťou byť súčasťou tejto rodiny.“

Denis Pavlík: „Veľká spokojnosť! V sobotu sa mi podarilo vyhrať skupiny A, A-2000 a Juniorov. V nedeľu nám zapršalo pred druhou tréningovou jazdou a ja som si konečne mohol vyskúšať jazdu na úplne iných a nových gumách, na akých som doteraz jazdil. Veľmi mi sadli, veď som napokon opäť vyhral triedy A, A-2000, Juniorov a pridal som k tomu víťazstvo v 2WD-1600, čiže som bol najrýchlejší s predným náhonom. Ďakujem mechanikom a tímu L Racing za možnosť štartovať na tomto podujatí.“

Ján Lipták: „Preteky v Ožďanoch dopadli tak dobre, ako sa len dalo. Ja sám som si jazdu za volantom Subaru Impreza užil. Na aute sa neustále pracuje a pokrok bolo cítiť aj teraz. Postupne sa aj sám snažím zrýchliť, i keď by to chcelo sedieť v aute častejšie… To však kvôli práci pre tím nejde. Takže so svojím výsledkom som spokojný a nesmierne ma teší aj suverénne a absolútne víťazstvo Věroslava. Každý náš jazdec podal maximum, za čo som im vďačný.“