L Racing má zamerané na Jankov vŕšok

Dátum:

Automobilová pretekárska sezóna na Slovensku sa už tento víkend sústredí v okolí historickej obce Uhrovec neďaleko Bánoviec nad Bebravou. Majstrovstvá Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu (MSR PAV) si tu rozložia svoje stany a dovedna 100 pretekárov sa popasuje so stopkami. Samozrejme, aj jazdci profesionálneho tímu L Racing.

Jankov vŕšok je známy napríklad svojou mohylou – pamätníkom venovaným padlým hrdinom SNP. Vedie k nemu výnimočná cesta – pretekárska trať, plná technických úsekov. Ide o jednu z najnáročnejších tratí u nás na preteky do vrchu. Meria 3700 metrov a autá si vyšplhajú 250 metrov prevýšenia. Odjazdí sa tu hneď niekoľko zaujímavých seriálov či kategórií – ako sú samozrejme Majstrovstvá Slovenska a tzv. Medzinárodné majstrovstvá Slovenska (MMSR), poľský národný kopcový šampionát (GSMP), Stredoeurópska trofej FIA CEZ, Slovenský kopcový pohár (SKP), či historici.

Program dvojdňových pretekov je klasický – dve voľné tréningové jazdy vystriedajú po oba dni dve merané. Tím L Racing tu zastúpia tentokrát dvaja jazdci. Matej Lázár na VAZ 2101 v triede 6 (MSR a MMSR) a Poliak Roman Baran na Mitsubishi Lancer v triede 3 (MSR, GSMP, CEZ).

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: „Jankov vŕšok dôverne poznáme a patrí medzi špičkové technické trate. Tím tentokrát zastúpia len dvaja jazdci, no už s bohatými skúsenosťami a chuťou do pretekania. Budeme im držať palce. Počasie by malo byť priateľne letné, verím, že všetko dobre dopadne.“