L Racing mieri na 11. Rallye Veľký Krtíš

Dátum:

Stany automobilových tímov prichádzajú do obce Modrý Kameň na juhu stredného Slovenska. Po mnohých rokoch sa sem vracia Rallye Veľký Krtíš (20.-21.9.). L Racing za seba posiela štyri posádky.

Klasická jednodňová súťaž (a slávnostný štart v piatok) vo Veľkom Krtíši bude už šiestym podujatím sezóny a predposledným pred Rally Košice. Profesionálny automobilový tím L Racing ponúkol divákom tento rok dva zaujímavé unikáty – Volkswagen Polo Proto WRC, ktoré aj tentokrát budú okupovať posádky Marek Špavelko/Zuzana Lieskovcová a Miloslav Majerčák/Jozef Tischler (trieda 11). Maroš Kysucký/Peter Krišanda pôjdu opäť s plným nasadením v kokpite Mitsubishi Lancer EVO IV (trieda 3). Tím budú tentokrát rezprezentovať aj Martin Kysucký ml./Rudolf Kouřil na Forde Fieste R2T19 (trieda 6).

Súťaž vo Veľkom Krtíši sa tu naposledy štartovala ešte v roku 1990. Vtedy to bol jej 10. ročník. Možno chudobnejší, no cestami bohato posiaty malebný kraj ponúkne 3 trate, ktoré vytvoria 9 rýchlostných skúšok s celkovou dĺžkou 85,2 km. Program v sobotu začne skoro ráno o 7:23 a skončí štartom do poslednej skúšky o 15:38. Trate Želovce, Selce a Senohorad budú teda novou výzvou pre takmer všetky tohtoročné posádky.

Ján Lipták – manažér tímu L Racing dodáva: „Som rád, že sa na Slovensku objavil usporiadateľ, ktorý sa odhodlal zorganizovať novú súťaž. V dnešnej dobe je to odvážny čin a držíme mu palce, nech všetko dobre dopadne. Keďže sa rely šla v dávnejšej minulosti, bude vlastne pre každého úplne nová. Máme v talóne 4 zaujímavé posádky a verím, že s dávkou šťastia aj talentu predvedú pekné súboje s časom.“