L Racing na pódiu prvých pretekov do vrchu

Dátum:

Majstrovstvá Slovenska preteky automobilov do vrchu (MSR PAV) odštartovali cez veľkonočný víkend na najmenšom „kopci“ v histórii nášho motoršportu – na okruhu Slovakia Ring neďaleko Dunajskej Stredy. Profesionálny automobilový tím L Racing si odtiaľ odniesol svoje prvé trofeje.

Netreba neustále opakovať, že okruhu Slovakia Ring môžeme byť vďační za organizovanie motoristických podujatí v tomto neľahkom pandemickom období. Aj preto len ťažko môžeme vyčítať niekomu, že preteky do vrchu tu mali iba jediný nízky horizont.

Jazdci však museli bojovať najmä s vrtkavým počasím: fúkal silný vietor, bolo chladno, jasnú oblohu striedal silný dážď. A tak si na Veľkú noc jazdci MSR PAV obuli zimné gumy a vyrazili do dvojdňovej súťaže, kde každý deň ponúkol tri voľné tréningy a tri merané jazdy na tejto 3 200-metrovej trati.

V tíme L Racing si najlepšie počínal Poliak Roman Baran na špeciálnom Mitsubishi Lancer v triede 1: a to aj napriek množstvu problémov, s ktorými sa potýkal – či už s prevodovkou (poslednú jazdu ledva došiel), ale aj s deravým chladičom. V celkovom hodnotení mu však patrilo skvelé 3. miesto v sobotu a 4. v nedeľu.

Vladimír Vlha na Mitsubishi Lancer EVO IX (tr. 4a) sa ocitol späť na svojej „domácej“ – teda kopcovej pôde. Tak ako každý, aj on bojoval s nízkou adhéziou, ale aj sám so sebou. Patrí mu 10. miesto absolútne v sobotu aj v nedeľu (5. v skupine 4).

Vladimír Vlha: „Nie som spokojný s umiestnením. Nešlo mi to a nevedel som, či je problém vo mne, v aute, alebo v starých gumách. Bolo to asi z každého niečo, ale sú aj také dni… Skúsim zapracovať na všetkých veciach a snáď to bude nabudúce lepšie. Teší ma, že do našej triedy pribudli nové autá, čím sa výrazne zväčšila konkurencia. Teším sa na zaujímavé súboje v našej triede.“

Do tretice Robert Kováč si s Nissanom 350Z (trieda 4b) vybojoval v sobotu 14. miesto celkovo (1. v triede 4b) a v nedeľu 21. miesto celkovo (opäť 1. v triede).

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: „Úspešne sme odštartovali aj sezónu pretekov do vrchu. Mňa zo súťaženia vyradili opäť pracovné povinnosti, no tešíme sa zo sobotného tretieho miesta Romana Barana, ktorý po celý víkend bojoval s technickými problémami. Gratulujem aj Vladovi Vlhovi a Robertovi Kováčovi k výsledkom a celkovo úspešnému prvému víkendu na MSR PAV.“