L Racing na poslednej rely v Košiciach

Dátum:

Ďalšia pretekárska automobilová sezóna sa chýli ku koncu. Majstrovstvá Slovenska v rely zažijú svoju tohtoročnú derniéru na tratiach neďaleko Košíc. Profesionálny tím L Racing príde opäť s niekoľkými posádkami.

Jubilejná 45. Rally Košice bude opäť dvojdňová súťaž. 42 posádok MSR sa pobije o posledné body cez víkend 19.-20. októbra, a to na všeobecne známych tratiach. Sobotný program začína až popoludní (13:36) na legendárnych Herľanoch. Autá sa potom presunú na „Bogotu“ – náročnú lesnú komunikáciu v kopcoch medzi Košicami a Trebišovom. Obe trate si prejdú trikrát.

Nedeľa pre zmenu začne už ráno o 8:36, kedy prvé auto odštartuje do skúšky Ružín. Súťaž pokračuje na dlhej Jahodnej a končí krátkou skúškou Bankov. Posledných 136,75 km meraných kilometrov na plný plyn chce dokončiť hneď niekoľko posádok L Racing. Po dlhšej dobe uvidíme na slovenských tratiach napríklad Vlastimila Majerčáka s Pavlom Kušnierom na Forde Fieste R5 EVO. Košice sú súčasťou Stredoeurópskej zóny FIA (FIA CEZ), v ktorej pravidelne účinkujú.

Chýbať nebude samozrejme aj Marek Špavelko, ktorý vymenil Zuzanu Lieskovcovú tentokrát za Emila Horniačka. Predstavia sa na známom Volkswagene Polo Proto WRC. Za volantom rovnakého stroja uvidíme znovu Miloslava Majerčáka s Jozefom Tischlerom. Róbert Horák a Ľuboš Kozmon osedlajú Peugeot 208 VTi R2. V triede historikov budú L Racing reprezentovať Štefan Vancík a Ján Pavlík na Lade Samare.

Nebude to však naposledy, čo sa posádky L Racingu predvedú za volantmi súťažných áut tento rok: plánovaných je ešte niekoľko mimosezónnych zaujímavých podujatí, ako Auto Show na Slovakia Ringu, či silvestrovská rely na Hungaroringu a pod.

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: „Pretekársky rok ubehol ako voda. Hlavne vďaka nekonečnému množstvu povinností a starostí, ktoré s vedením športového tímu súvisia. Držíme palce naším posádkam na poslednej rely sezóny. Pôjdu sa veľmi známe trate a bude to preto možno vyrovnanejšie. Po Košiciach nás ešte čaká pár pekných posezónnych podujatí.“