L Racing na prahu novej sezóny

Dátum:

Profesionálny automobilový tím L Racing bude už tento víkend súťažiť na prvom podujatí Majstrovstiev Slovenska v rely 2022. Sedemdielny šampionát štartuje na autodróme Slovakia Ring.

Pretekársky okruh neďaleko Dunajskej Stredy je vzorným a pozorným hostiteľom už oficiálne 3. Rally Slovakia Ring. Vďaka kombinácii rýchlostnej dráhy s kľukatými obslužnými komunikáciami dokáže vykúzliť množstvo rôznych variantov technicky náročných rýchlostných skúšok.

Prihlásených je 67 posádok v rozličných triedach a kategóriach. V sobotu (19.3.) na nich čaká 7 skúšok (4 v Slovenskom rally pohári – SRP) a v nedeľu 4 skúšky (3 v SRP). Dokopy je to 120 km meraných úsekov (65,9 km pre SRP).

Tím L Racing pracoval cez zimu na rôznych pretekárskych autách. Napríklad aj na Subaru Impreza, s ktorým odštartuje posádka Tibor a Richard Nagyovci v SRP (tr. RP4). Maroš Kysucký a Timea Vojtková zase osedlajú tradične Mitsubishi Lancer EVO IV v rovnakej triede. Do tretice Štefan Vancík a Ján Pavlík odštartujú medzi historikmi na Lade Samara.

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: „Zima nie je len obdobie, kedy všetci čakajú na ďalšiu sezónu. Šťastie praje iba pripraveným a preto ani v L Racingu nenechávame nič na náhodu. Snažíme sa pripraviť autá aj tím čo najlepšie. Posádky sa dočkajú prvého vytúženého podujatia už tradične na Slovakia Ring