L Racing na silvestrovskej rely v Maďarsku

Dátum:

Naši južní susedia majú pred koncom roka veľmi dobrý športový zvyk: areál okruhu Hungaroring premenia na trať rely, ktorú si s veľkou radosťou teraz pred Silvestrom vyskúšajú tiež Marek Špavelko s Emilom Horniačkom.

Szilveszter Rallye 2019 (28.-29.12.) je teda skvelá príležitosť zajazdiť si v ostrom súťažnom aute a vypotiť nejaký ten šalát s rybou. Úroveň podujatia je však mimoriadne vysoká, napokon organizujú ju na okruhu Formuly 1. Tento ročník silvestrovskej rely dokonca absolvuje Kalle Rovanperä – 19-ročný Majster sveta triedy WRC 2 Pro a jazdec tímu Toyota Gazoo Racing vo FIA WRC v sezóne 2020.

Dvojdňovú a teda dvojetapovú exhibičnú súťaž si vyskúša aj Marek Špavelko s Emilom Horniačkom, no svoje Volkwagen Polo Proto WRC vymenia za Mitsubishi Lancer EVO IX. Cesty okolo Hungaroringu sú vo všetkom odlišné od tratí Auto Show na Slovakia Ringu. S počtom 94 prihlásených posádok to nebude žiadna maličkosť. Ako to však býva pri exhibíciách, základ je užiť si jazdu a prísť domov v jednom kuse.

Ján Lipták ako manažér tímu L Racing dodáva: „Silvestrovská rely na Hungaroringu nie je pre náš tím žiadna novinka. Zúčastňovali sme sa tohto pekného podujatia aj v minulých ročníkoch. Tento rok tam bude reprezentovať L Racing jediná, no skúsená posádka Špavelko-Horniaček. Myslím si, že to bude jedna pekná bodka za celou dlhou sezónou.“