L Racing obsadí cez víkend Jankov vŕšok

Dátum:

Leto slovenských automobilových pretekov a súťaží pokračuje tento víkend na Jankovom vŕšku neďaleko Bánoviec nad Bebravou. Náročnú technickú trať si vyskúša tiež osem jazdcov profesionálneho tímu L Racing.

Majstrovstvá Slovenska preteky automobilov do vrchu (MSR PAV) sa presunuli do svojej druhej polovice. Okrem Jankovho vŕšku nás čaká ešte Ústecká 21 v Česku, Pezinská Baba a koncom septembra Ostrá Lúka.

Tento víkend však patrí 106 jazdcom MSR PAV aj Majstrovstiev Poľska. 3700-metrová trať Jankov vŕšok štartuje za obcou Uhrovec a pokračuje kľukatými a klopenými zákrutami na Jankov vŕšok, 250 m nad úrovňou štartu.

L Racing budú reprezentovať títo jazdci: Věroslav Cvrček ml. (Škoda Fabia RS2000), Denis Pavlík (Peugeot 208 VTi R2), Ján Lipták (Subaru Impreza), Tomáš Kukučka (Mitsubishi Lancer EVO IX), Jiří Theimer (Peugeot 306 Maxi), Daniel Sučík (BMW 320i), Peter Dobšinský (Peugeot 306 S16) a Roman Baran (Mitsubishi Lancer EVO VI).

Ján Lipták, manažér a jazdec tímu L Racing hovorí: „Jankov vŕšok je obľúbený kopec v krásnom prostredí. Nie je vôbec jednoduchý a vyžaduje si precízne nastavenie auta aj mysle. Tentokrát nás budú reprezentovať až ôsmi jazdci, všetkým držím palce a verím, že nás čaká opäť jedno dobré podujatie.“

Preteky štartujú dvomi voľnými tréningami túto sobotu, po ktorých sú dve merané jazdy. Rovnaký program pokračuje aj v nedeľu.