L Racing odštartuje sezónu na pekelnej Dobšinskej zime

Dátum:

Ešte im ani poriadne nevychladli motory po poslednej sezóne a do vrchov Gemera sa opäť hrnú posádky tímu L Racing. Najväčší automobilový tím na Slovensku sa zúčastní už tento víkend na 15. ročníku Dobšinskej zimy.

Zimná rely sezóna začne na malebnom Gemeri v Dobšinej. Nehostinné podmienky, sneh i ľad gemerských lesov preveria hneď päticu súťažných jazdcov – Vlastimil Majerčák (Ford Fiesta R5 EVO), Denis Pavlík (Škoda Fabia), Maroš Kysucký (Mitsubishi Lancer EVO VI), Radovan Špavelko (Mitsubishi Lancer EVO VI), Denis Zeťák (Opel Corsa C).

 

Podujatie pritiahne do Dobšinej aj posádky pravidelne štartujúce v rámci veľkých slovenských rely majstrovstiev. Medzi nimi bude samozrejme „kraľovať“ štvorica vozidiel špecifikácie R5, konkrétne Ford Fiesta R5. V nich sa predstaví aj domáce ostrieľané duo Vlastimil Majerčák – Michaela Vejačková. „Som tu doma. Môže to byť výhoda, ale aj nevýhoda. Pretože doma nikdy nevieš ako dopadneš. Budeme sa snažiť ísť do toho naplno, ale so zdravou mierou rizika. Ak sa nám vyhnú problémy, to umiestnenie môže byť veľmi dobré. Som zvedavý aj na počasie. Mohlo by ešte primrznúť, no zrejme to bude opäť o správnej voľbe pneumatík. Presne tak, ako to bolo v našom zimnou testovaní a tiež na Szilveszter Rally na Hungaroringu. Už nás to neprekvapuje,“ dodal s úsmevom Vlastimil Majerčák.

Na štart gemerských serpentín sa postaví aj Denis Pavlík. Ten brázdi kopce na Peugeote 208 R2, no tentokrát prichádza zmena. Iba sedemnásťročný súťažný jazdec si sadne za volant Škody Fabia. „Bude to pre mňa niečo nové. Uvidíme ako sa s autom zžijem. Dúfam, že všetko dopadne dobre a v cieli sa budem tešiť aj z nejakého pódiového umiestnenia.“

Trate okolo dobšinského žrebčína a v lese preveria aj Maroša Kysuckého na Mitsubishi Lancer EVO VI. Na rovnakom vozidle bude za L Racing štartovať aj Radovan Špavelko, brat Mareka Špavelka. Dobšinský ľad a sneh príde okúsiť aj Denis Zeťák na vozidle Opel Corsa C.