L Racing opäť na viacerých pretekárskych frontoch.

Dátum:

Profesionálny automobilový tím L Racing z Krásnohorského Podhradia pokračoval uplynulý víkend v pretekárskom ťažení hneď na viacerých frontoch. Okrem veľkých kopcových pretekoch to bol aj autoslalom, zatiaľ čo ich už tento víkend čaká slávna Rallye Tatry.

Najstaršie poľské automobilové preteky do vrchu 47. Bieszczadzki Wyścig Górski privítali opäť aj slovenské tímy a naše Majstrovstvá Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu (MSR PAV). Z pôvodnej zostavy L Racing sa napokon ukázal domáci Roman Baran na Mitsubishi Lancer EVO VIII. Chladné podnebie aj sobotný dážď vytrápili všetkých jazdcov aj pri výbere správnych zmesí gúm. Roman si v sobotu vyjazdil 5. miesto absolútne a v triede 3 skončil na 3. mieste. V nedeľu z toho bolo 7. miesto celkovo a 4. v triede 3. Priebežne mu patrí 5. miesto v MSR PAV.

Matej Lázár na poslednú chvíľu zmenil svoj program a vyskúšal si Moldavský slalom s VAZ 2101, kde skončil absolútne 27. a v triede 6 na 3 mieste. V rámci Majstrovstiev Slovenska v slalome skončil absolútne 14. a 3. vo svojej triede S6.

48. Rallye Tatry Slovakia patrí ku skutočným klenotom slovenských automobilových súťaží s hádam najbohatšou históriou.

Organizátorom sa aj v tomto neľahkom období napokon podarilo zorganizovať zaujímavú dvojetapovku: sobota 29. mája odštartuje za Spišskou Novou Vsou a navštívi aj okolie Vikartoviec neďaleko Popradu. Nedeľa pokračuje v okolí Pienin a Levočských vrchov. Dovedna je v pláne 140,2 súťažných kilometrov a 11 rýchlostných skúšok.

V L Racingu intenzívne pracujú na MINI John Cooper Works WRC Mareka Špavelka, ktorému by mal sekundovať Emil Horniaček. Tím pevne dúfa, že sa im do štartu súťaže podarí toto „novo-staré“ auto vyskladať. Prvú tohtoročnú skutočnú súťaž rely (ak nerátame uzavretý okruhový Slovakia Ring) si chce vyskúšať aj Miloslav Majerčák so spolujazdcom Matúšom Lejkom na Volkswagene Polo Proto. Štefan Vancík a Ján Pavlík si v triede historikov vyskúšajú Ladu Samaru. Maroš Kysucký a Peter Krišanda osedlajú svoje známe a obľúbené Mitsubishi Lancer EVO IV. Tibor Nagy so synom Richardom si zasúťažia na Subaru Impreza v Slovenskom rely pohári (SRP). Rally pravidelnosti historických automobilov (STRHP) si na klasickej Škode 110 R vyskúšajú Gabriel Szenderák s Gabrielou Špavelkovou-Szenderákovou.

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: „Skutočne nabitý program čaká v tomto období náš tím aj jazdcov. Preteky do vrchu v poľskej Zaluži aj autoslalom v Moldave nad Bodvou striedajú konečne Rallye Tatry. Tá ako klasická súťaž na klasických tratiach skutočne chýbala každému a výsledkom je aj pomerne dosť prihlášok za náš tím v rozmanitých kategóriach. Držíme všetkým palce.“