L Racing opäť v plnom tempe

Dátum:

Automobilové súťaže rely sú v súčasnom období hádam najrozšírenejšími seriálmi na štyroch kolesách. Nejde len o Majstrovstvá Slovenska, ktoré nedávno zažili svoju tohtoročnú premiéru. Podobne aj menšie podujatia dostali zelenú a posádky profesionálneho tímu L Racing sa mohli tešiť aj z Rally Levoča.

Levočská súťaž (24.-25.7.) šla pod hlavičkou Motorsport Rally Cupu (MRC). Organizátor pre posádky pripravil komunikáciu medzi obcami Vyšné Repaše a Uloža. Túto trať, známu aj z Rally Tatry, absolvovali hneď šesťkrát (trikrát v jednom a trikrát v opačnom smere) a rely tak ponúkla 23,4 súťažných kilometrov v ideálnom letnom počasí.

L Racing tu samozrejme nesmel chýbať a zo svojich radov sem vyslal hneď tri posádky: Maroš Kysucký s Petrom Krišandom sem opäť prišli na Mitsubishi Lancer EVO IV. Perfektná spolupráca a spoľahlivá technika im vyniesli tretie miesto v absolútnom hodnotení.

Levočské vrchy pobrázdil na svojom Volkswagene Polo Proto aj Miloslav Majerčák s Emilom Horniačkom. Súťaž dokončili na 6. priečke. Do tretice otec a syn Tibor a Richard Nagy preťali cieľ so Subaru Impreza na 14. mieste zo 46 klasifikovaných posádok.

Rely v tíme L Racing pokračuje aj túto sobotu: 19. Rallye Železné hory s centrom v českom meste Chrudim je jednodňová súťaž Českomoravského pohára. Tri skúšky a ich tri opakovania predstavujú celkovo 69 meraných kilometrov. Obrovské množstvo prilhásených z Česka, Slovenska, Poľska aj Rakúska doplní tiež posádka L Racingu – Vladimír Vlha a Marián Kalina na Mistubishi Lancer EVO VIII.

Letnú pandemickú nudu nezažíva ani mladý Jozef Pitko ml., ktorý v triede Rotax Junior bude reprezentovať L Racing na najbližšom víkendovom podujatí Slovenského kartingového pohára na špičkovej motokárovej trati v rakúskom Bruck an der Leitha.

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: „Nedá sa povedať, že by toto leto bolo nudné… Ako máloktorý tím sme už absolvovali mnoho zaujímavých podujatí rely a motokár. Levoča nám priniesla veľmi pekné výsledky a rovnako sme zvedaví, čo ponúkne rely v Česku našej stále novej posádke Vlha-Kalina. Jožko Pitko bude tiež cez víkend zberať cenné skúsenosti v motokárach – odrazovom mostíku do veľkého sveta motoršportu. Držíme im palce.“