L Racing po Rally Poreč

Dátum:

Uplynulý víkend sa autá rely predviedli v chorvátskom meste Poreč. Tradičnú súťaž Stredoeurópskej trofeje FIA (FIA CEZ) nevynechal ani slovenský tím L Racing s jazdcom Vlastimilom Majerčákom a Pavlom Kušnierom na mieste spolujazdca.

Spomínanú dvojicu sme dlho vídavali za volantom Fordu Fiesty R5 EVO, ktorý je v tejto chvíli na predaj. Po prvýkrát sa tak v Chorvátsku posadili do prenajatej Škody Fabie R5. Organizátor si pre súťažiacich pripravil nové trate. Na štart sa posádka L Racingu postavila spolu s ďalšími deviatimi vozidlami R5.

Po kratšom piatkovom prológu nasledovala dlhá sobota. Spolu 95 km rýchlostných skúšok dokončila posádka Majerčák/Kušnier na siedmom mieste absolútne.

Vlastimil Majerčák: „V Poreči nás čakali úplne nové trate, ale našťastie aj príjemné stabilné počasie. Začali sme celkom dobre, napriek tomu, že sme v Škode Fabii R5 predtým nesedeli a skúsili sme si ju až na shakedowne. Tam sme zajazdili tretí najlepší čas. Čistý asfalt shakedownu vystriedali trate s množstvom vyťahaného štrku. Bolo to dosť na odvahu a srdce. Keďže nám s autom chýbajú skúsenosti, nechcel som ísť do zbytočného rizika. Nešli sme však pomaly a s ďalšími kilometrami rástla aj dôvera v nové auto. S výsledkom sme spokojní. Chcem sa poďakovať Jankovi Liptákovi a L Racingu za možnosť štartovať na tomto podujatí a tiež mechanikom za dobrú prácu.“

Slovo na záver má aj manažér tímu Ján Lipták: „Každá zahraničná rely má svoje špecifiká, ktoré sa treba naučiť. Vlastovi však nechýbajú skúsenosti a s výsledkom v Poreči sme spokojní. Nové však boli trate, aj samotné auto. Nebola to jednoduchá súťaž a dôjsť úspešne do cieľa je zadosťučinením tvrdej práce. Tešíme sa už teraz na najbližiu Rally Košice. Kto za nás odštartuje oznámime včas.“