L Racing posiela do Zaluže päť vozidiel

Dátum:

Druhé kolo Majstrovstiev Slovenskej republiky v pretekoch automobilov do vrchu má pred sebou krásnohorský tím L Racing. Do poľskej Zaluže tento víkend pošlú Liptákovci až 5 vozidiel. „Bieszczadzki Wyścig Górski“ bude zároveň druhým kolom FIA CEZ Trophy 2018.

Na 4688 metrov dlhej trati s prevýšením vyše 271 metrov a priemerným stúpaním 5,8% zvedú rodinný súboj aj šéf tímu Ján Lipták so synom Petrom. Subaru Impreza v rukách majiteľa tímu bude isto veľkým lákadlom pre fanúšikov, ktorých sa na juhovýchode Poľska zídu tisíce. „Vlani som absolvoval celú kopcovú sezónu, no odvtedy som za volantom v ostrých pretekoch nesedel. Neviem sa dočkať, už mi to chýba,“ povedal Ján Lipták.

Manažér tímu Peter Lipták sa po dlhej pauze opäť posadí za volant Mitsubishi Lancer EVO IX. Prvé tohtoročné preteky si chcel hlavne užiť. „Prvoradé je prísť do cieľa, oprášiť návyky za volantom. Verím, že som nič nezabudol a z jazdy budem mať radosť. O výsledok nejde, no ak sa zadarí, budem šťastný,“ povedal pred odchodom tímu do Poľska Peter Lipták. „Viac nádejí vkladáme v našom tíme do Věroslava Cvrčeka a mladého Denisa Pavlíka. Ten už ukázal, čo v ňom je.“

Vieroslav Cvrček bude tento víkend v Zaluži sedlať osvedčenú Škodu Fabia RS2000. „Máme veľkú chuť zabojovať, veríme v slušný výsledok. V príprave sme boli svedomití, tak sa to hádam prejaví aj počas všetkých ostrých jázd.“

Okrem týchto známych mien bude pod hlavičkou L Racingu v Poľsku štartovať aj domáci jazdec Roman Baran na Mitsubishi Lancer, s ktorým vlani v celkovom hodnotení FIA CEZ Trophy obsadil solídne 6. miesto.

V sobotu v Zaluži sa prvá jazda začína o 14:30, druhá je na pláne o dve hodiny neskôr. Nedeľňajší program zaobstarajú takisto dve merané jazdy, prvá má štart o 13:00.