L Racing s Kysuckým v Levoči bronzoví

Dátum:

Uplynulý víkend si vrtkavosť podmienok vyskúšali v Alpách tímy Majstrovstiev sveta v rely (FIA WRC) na slávnej Rallye Monte Carlo. Svoju mini verziu v Levočských vrchoch s panorámou Tatier si pre zmenu užili slovenské posádky na Minirally Cupe s centrom v obci Torysky.

Zimné automobilové súťaže lákajú odjakživa svojimi špecifickými podmienkami. Nízku adhéziu na zasneženom či zľadovatelom povrchu kompenzujú tímy špeciálnymi úzkymi pneumatikami s tzv. hrotmi, ktoré sa zarezávajú do tohto podkladu a vyžadujú si špecifický štýl jazdy. Túto vzrušujúcu výzvu si nedávno užilo množstvo posádok 4. Zimnej Levoče.

V rámci hodnotenia seriálu Minirally Cup (MRC) skončili na výbornom 3. mieste

L Racing do hornatého regiónu pri prameni rieky Torysa poslal Maroša Kysuckého na Mitsubishi Lancer EVO IX. Cestu pred sebou mu pozorne diktovala Tímea Vojtková. V rámci hodnotenia seriálu Minirally Cup (MRC) skončili na výbornom 3. mieste a ďalšie 2 body si pripísali za druhý najlepší čas na špeciálne bodovanej poslednej rýchlostnej skúške.

Maroš Kysucký: „Snehové podmienky boli dobré, minimálne na ceste, len málokde presvital asfalt. Mrzlo, takže to bolo stabilné. Samozrejme, držať plyn na rovinkách, kde sa vyjazdili „koľaje“, bolo prinajmenšom zaujímavé… No výborne sme si s navigátorkou Tímeou Vojtkovou zajazdili, aj ju to zjavne veľmi bavilo a diktovala výborne, určite plánujeme spolu jazdiť aj naďalej. Musím tiež pochváliť organizátorov, ktorí naozaj dbali o plynulosť a bezpečnosť podujatia. Síce sme v piatok pred prvou skúškou vymrzli kvôli dlhšiemu čakaniu, no inak to spraviť ani nešlo. Museli sme odštartovať s Mitsubishi Lancer EVO IX od Mareka Špavelka, pretože nášmu EVO IV odišiel na predošlom teste motor, ktorý sa teraz snažíme vyskladať na ďalšiu súťaž MRC. V Levoči sme v rámci hodnotenia poháru skončili tretí a ďalšie dva body sme získali na poslednej rýchlostnej skúške, ktorá mala samostatné bodovanie. Nikdy som nejazdil v takom výkonnom aute, ako je toto EVO IX a rovnako zaujímavé boli aktívne diferenciály. V Toryskách sme zažili naše malé Monte Carlo a skvelú atmosféru robili davy fanúšikov už na piatkovej večernej skúške. Bol to výborný zážitok a tešíme sa na ďalšiu súťaž.“

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: „Zimné súťaže sú skutočne krásne a pre posádky tiež skvelá zábava na snehu. Myslím si, že nás Maroš reprezentoval zodpovedne a priniesol domov pekný výsledok. Spolu s ním sa tešíme na ďalšie pokračovanie v seriáli MRC.“