L Racing s početným obsadením na kopci v Ožďanoch

Dátum:

Profesionálny automobilový tím L Racing pokračuje tento víkend v kopcových pretekoch na Oždianskych serpentínach. Tentokrát s viacerými jazdcami v horúcich kokpitoch horúcich áut.

Oficiálny úvod leta privíta automobilové pretekárske tímy na juhu stredného Slovenska v nenápadnej obci Ožďany (22.-23.6.). Horúce podmienky vytrápia takmer každoročne od roku 2010 všetkých jazdcov na tejto krátkej trati (2,85 km). Tá začína v samotnej obci a po sérii roviniek a retardérov autá vyletia do sekcie tiahlych zákrut, s meniacim sa polomerom. Ak spravíte jednu chybu, v cieli už stratu nedoženiete.

Tieto výzvy si však radi vyskúšajú hneď viacerí jazdci pod vlajkou tímu L Racing. Dve prvenstvá z minulého roka chce dozaista obhájiť aj Věroslav Cvrček ml. na Škode Fabii RS2000 (trieda E1+2000). Ostatné Ecce Homo v Šternberku nedopadlo dobre (zlomený disk a nedokončené preteky) a chuť si chce mladý český pretekár napraviť práve na kopci v Ožďanoch.

Ďaleko to sem z Krásnohorského Podhradia nemá manažér tímu Ján Lipták, ktorý nedávno oslávil jubilejnú šesťdesiatku! Pomáhať mu bude čoraz rýchlejšie Subaru Impreza (trieda E1+2000). V tejto „svätej trojici“ nesmie chýbať samozrejme Denis Pavlík s Peugeotom 208 VTi R2, ktorý chce opäť triumfovať v triedach A (A-2000), aj Junior. Vlastimil Majerčák si tu pre zmenu vyskúša Ford Fiestu R5 EVO (trieda S20), ako test pred Rally Železniky v Slovinsku (28.-29.6.).

Ďalší reprezentanti L Racingu na Ožďanoch budú: Tibor Nagy (Subaru Impreza WRX STI, trieda E1+2000), Peter Dobšinský (Peugeot 306 S16, trieda N-2000), Jiří Theimer (Peugeot 306 Maxi, trieda E2-SH -2000) a Slovenský kopcový pohár (SKP) si vyskúša Daniel Sučík (BMW 320i, trieda NP3).

Ján Lipták: „Po nedávnych narodeninách si chcem preteky v neďalekých Ožďanoch trochu viac užiť. Dôležité budú najmä výsledky Věroslava a Denisa, no palce držíme všetkým jazdcom, ktorí pretekajú pod našou vlajkou. Zároveň Vlasto berie Ožďany ako test pred rely v Slovinsku, ktorá nasleduje o týždeň neskôr. Verím, že nás čakajú pekné preteky.“