L Racing sa pripravuje na ďalšiu sezónu

Dátum:

Oficiálna časť slovenských šampionátov rely a pretekov automobilov do vrchu skončila už v októbri. Profesionálny pretekársky tím ako L Racing však venuje energiu zimnej prestávky na prípravu ďalšej sezóny. Nedávno dokonca absolvoval prvé testy.

Posledné testy predošlej sezóny, alebo prvé testy tej ďalšej – v každom prípade v tíme L Racing nenechávajú nič na náhodu. Sezóna pretekov automobilov do vrchu dopadla na jednotku (absolútny titul MSR), no v rely je stále čo dobiehať. Spoľahlivosť strojov dostáva zabrať na každej súťaži a rovnako jazdecké schopnosti treba cibriť pri každej možnej príležitosti. Práve tých príležitostí nie je počas roka mnoho a aj preto sa tím L Racing nedávno rozhodol prevetrať niektoré vozidlá svojho „fleetu“ počas L Racing Test Day.

Krásnohorský tím sa presunul 30 km do gemerských kopcov pri obci Brdárka. Na mieste spolujazdca sa tak mohli zviezť aj rodinní príslušníci, reklamní partneri či dokonca mechanici tímu a technický test tak nadobudol rodinnejšiu atmosféru.

Svoje testovacie úlohy si plnili: aktuálny majster Slovenska v pretekoch do vrchu (MSR PAV) Věroslav Cvrček ml. na Škode Fabii S2000, Ján Lipták na Mini Cooper WRC, Peter Lipták na Subaru Impreza, majster triedy A v MSR PAV Denis Pavlík na Peugeote 208 VTI R2 a tiež relysta Marek Špavelko na Mitsubishi Lancer EVO IV.

Zimnú pauzu, ktorú preruší napríklad zimná exhibícia ako Dobšinská zima, využíva tím L Racing na dôkladnú prípravu pretekárskeho vozového parku, ako aj na množstvo „kancelárskej“ práce a komunikácie s reklamnými partnermi. Sezóna sa možno skončila iba nedávno, no nepotrvá dlho a jazdci či posádky tímu L Racing si budú znovu obliekať nehorľavú kombinézu a pretekársku prilbu.

Slovo na záver má samozrejme manažér tímu L Racing Ján Lipták: „Koncom novembra sme absolvovali celodenný test vozidiel rely aj pretekov do vrchu. Nazvali sme to L Racing Test Day a prebiehal v príjemnej atmosfére s blízkymi ľuďmi. Autá poslúchali a teraz ich môžeme pripravovať ďalej pre sezónu 2019. Každý úspech je postavený na každom jednom členovi tímu, a to vrátane reklamných partnerov, bez ktorých by šport na Slovensku nemohol fungovať. Ďakujem každému jednému človeku a firme, kto nám pomohol v uplynulej sezóne a už teraz sa tešíme na ďalšiu spoluprácu. Kto a kde bude za nás jazdiť, vyriešime počas zimnej prestávky.“