L Racing sa rozlúčil s rokom na Hungaroringu

Dátum:

Uplynulý víkend ponúkol priaznivcom motoršportu obľúbenú súťaž Szilveszter Rallye. Autodróm Hungaroring privítal rekordné počty posádok. Nechýbal aj L Racing.

Napriek exhibičnému charakteru je silvestrovská súťaž u našich susedov veľkou výzvou. Rozmanitosť štartového poľa spolu s technickým charakterom tratí bola zaujímavou kombináciou. Navyše v priaznivom počasí.

Tím L Racing tam tentokrát poslal skúseného Mareka Špavelka so spolujazdcom Emilom Horniačkom na Mitsubishi Lancer EVO IX.

Marek Špavelko: „Súťaž to bola pekná, dobre zorganizovaná a zaujímavé to bolo aj slušným počtom kilometrov. Vyskúšal som si po dobe EVO IX, ktoré zvyčajne dávam na prenájom. Bolo tam vyše 190 prihlásených áut. Skončili sme pôvodne na 20. mieste absolútne, no dodatočne sme sa dozvedeli o penalizácii, čo nás posunulo nižšie. Trate boli veľmi pekne vymyslené, inak ako na Slovakia Ringu. Toto sa viac podobá na trate rely, je to technickejšie, no obe súťaže sú skvelé. Bol to môj prvý štart na silvestrovskej rely, takže to hodnotím pozitívne. Teraz uvidíme, aký zimný kalendár súťaží vznikne a určite sa niečoho zúčastníme.“

Manažér tímu L Racing Ján Lipták na záver dodáva: „Ďakujem Marekovi za peknú reprezentáciu L Racingu na tomto poslednom podujatí roka, ktoré pravidelne navštevujeme. Rovnako sa chcem veľmi pekne poďakovať všetkým za priazeň v uplynulom roku a prajeme všetko dobré aj v tom novom.“