L Racing sa už chystá na záverečnú Rally Košice

Dátum:

Majstrovstvá Slovenska v rely sa chýlia ku koncu. Od ostatnej súťaže v Trebišove ubehlo 1,5 mesiaca, na rad prichádza záverečná Rally Košice, a to už tento víkend (19.-21.10.). Tím L Racing uberá pred koncom sezóny plyn, no súťaž si vyskúšajú ich dve posádky.

Rally Košice patrí k tomu najzaujímavejšiemu v kalendári slovenských súťaží a už tradične uzatvára tieto Majstrovstvá Slovenska. Posádky čakajú neľahké, no zaujímavé trate. Tie „staro-nové“ doplní nová napínavá skúška „Zlatník“. Zvyšné trate sú už známe – napríklad Jahodná a Bankov, či nemenej zaujímavá RS Ružín pozdĺž priehrady. Sobotňajšie trate na západ od Košíc vystrieda nedeľná etapa na juhovýchod od tejto metropoly východu: Skároš, Milič a Bogota nebudú žiadnou prechádzkou ružovým sadom, no patria k tomu najlepšiemu, čo slovenská rely ponúka.

Tím L Racing budú reprezentovať napokon dve posádky: Michaela Debnárová s Luciou Laurincovou na Renaulte Clio v triede 8, ktoré sú okrem MSR prihlásené aj do hodnotenia Stredoeurópskej trofeje FIA (FIA CEZ). Maroš Kysucký a Katarína Kysucká si pre zmenu vysúkšajú už obľúbené Mitsubishi Lancer EVO IV v triede 3. Pre pracovnú zaneprázdnenosť Košice napokon vynechajú Vlastimil Majerčák s Pavlom Kušnierom a rovnako aj Marek Špavelko.

Trinásť rýchlostných skúšok na siedmich tratiach predstavuje celkovo 136,3 km meraných úsekov.

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: „Košice definitívne ukončia oficiálnu motoristickú sezónu v našom tíme. Tradične ide o jednu z najdlhších, ale aj najzaujímavejších súťaží sezóny a naše dve posádky si ju určite partrične užijú. Bude to posledná veľká výzva tento rok.“