L Racing smeruje opäť na Stredoeurópsku trofej FIA

Dátum:

Dlhé čakanie na štart novej motoristickej sezóny je na konci. Určite aspoň v tíme L Racing, ktorý cez víkend štartuje na 9. Ina Rally Kumrovec v Chorvátsku.

Posádka Vlastimil Majerčák a Pavol Kušnier sa definitívne rozlúčili s verným Fordom Fiesta R5 EVO. V tieto dni už skúšajú a nastavujú zbrusu novú Škodu Fabia R5 EVO z dielne maďarských špecialistov Topp Cars. Odštartujú s ňou na prvej súťaži Stredoeurópskej trofeje FIA (FIA CEZ) v rely v Chorvátsku. Rally Kumrovec bude pre nich úplnou novinkou. Dejiskom sú cesty severne od Záhrebu na hranici so Slovinskom, so servisom v obci Tuheljske Toplice.

Prihlásených je až 70 posádok, z toho 10 v najsilnejšej triede R5. Po úvodnom shakedowne v piatok nasleduje prvá a druhá rýchlostná skúška na trati Terme Tuhelj. V sobotu po slávnostnom štarte pokračujú šprintovým tempom na dvoch tratiach a to trikrát po sebe (6 RS). 75 km rýchlostných skúšok ukončí samozrejme cieľová rampa rovnako v sobotu popoludní.

Vlastimil Majerčák: „Auto naberáme vo firme Topp Cars v maďarskom meste Pécs. Nastavíme si sedačky a vyskúšame si ho. Presunieme sa do Chorvátska, kde nás najprv čaká písanie rozpisu. Kumrovec je prvá súťaž FIA CEZ tento rok. Nikdy som tam nebol, no určite nás čakajú úzke trate, veľa horizontov a horské cestičky. V piatok aj sobotu má byť zatiaľ mokro. Uvdíme, čo nám to prinesie. Tento rok ideme opäť vybrané podujatia FIA CEZ. Fiestu sme predali, do Chorvátska si prenajímame novú Škodu Fabia R5 EVO a potom uvidíme, s čím odštartujeme na ďalších súťažiach. Určite chceme absolvovať podujatia v chorvátskej Opatiji, Košiciach, Tatrách, slovinské Železniky a pod. Cieľ je jasný – zbierať čo najviac bodov.“

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: „Fanúšikovia našej odnože rely sa môžu už tento týždeň tešiť na náš štart v Chorvátsku. Vlasto s Paľom sú už naozaj ostrieľaní borci a verím, že sa s nástrahami počasia a neznámych tratí vysporiadajú zodpovedne. Dôležité je, aby im vydržala aj technika. Tentokrát odštartujú s novou Fabiou R5 EVO a časom sa uvidí, s čím pôjdu na ďalších podujatiach FIA CEZ. Určite sa s nimi chceme ukázať aj na Slovensku, minimálne v Poprade a Košiciach, ktoré sú tiež súčasťou Stredoeurópskej trofeje. Držíme im palce.“