L Racing štartuje na prvých kopcových pretekoch

Dátum:

Okruh Slovakia Ring privíta už tento víkend slovenský motoršport po druhýkrát tento rok. Nedávno tu odštartovala slovenská sezóna rely, tentokrát sú na rade Majstrovstvá Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu (MSR PAV). Ani tu nesmie chýbať profesionálny pretekársky tím L Racing.

Kopcovú sezónu v roku 2020 ukončili preteky na Slovakia Ringu. Ten sa pochopiteľne nevyznačuje práve kopcovitým terénom, no tak ako vtedy, aj teraz je náš jediný permanentný autodróm jediným schopným miestom na usporiadanie takýchto pretekov.

Autá na tohtoročnom podujatí vystúpia len na jediný „horizont“ – umelé prevýšenie na tomto okruhu. Trať má presne 3200 metrov a preteky pozostávajú z troch voľných tréningov, po ktorých nasledujú tri ostré merané jazdy. Takýto program ponúkne rovnako Veľkonočná sobota aj nedeľa.

Precíznu jazdu na hrane výkonu a adhézie si vyskúša 49 prihlásených jazdcov. Tím L Racing je jasnou stálicou kopcovej disciplíny a ukážu sa tu štyria ich jazdci. Manažér tímu Ján Lipták minulý rok vynechal tento seriál, no jeho Subaru Impreza prešlo v zime rekonštrukciou a uvidíme, ako úspešne sa spolu táto dvojica zžije v triede 2a.

Robert Kováč skúša šťastie aj v rely, no s Nissanom 350Z (trieda 4b) sa ukáže aj teraz na „kopci“ na Žitnom ostrove. Poliak Roman Baran je už stálicou tímu L Racing a uvidíme ho aj teraz, za volantom Mitsubishi Lancer v triede 1. Kopciar Vladimír Vlha skúša šťastie aj v rely. S Mitsubishi Lancer EVO IX však nebude chýbať ani tu (trieda 4a).

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: „Tento víkend štartuje naša kopcová sezóna. Minulú sezónu som vynechal, takže si budem zvykať na vynovené auto, aj na pretekárske tempo. Teším sa na túto výzvu, rovnako ako všetci naši jazdci.“