L Racing štartuje na Ústeckej 21

Dátum:

Dlhá, náročná a vždy vzrušujúca sezóna automobilových pretekov sa presunula do svojej záverečnej fázy. Aspoň čo sa týka Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu (MSR PAV). Tie navštívia tento víkend Ústeckú 21 v Ústí nad Orlicí. Po dvojdňových pretekoch nasleduje ešte „dvojdňovka“ na Pezinskej Babe a rovnako na záverečnej Ostrej Lúke.

Profesionálny tím L Racing má na tomto kopci pod úpätím Orlických hôr jasnú ambíciu: potvrdiť dominanciu v tejto sezóne s cieľom vyhrať druhý absolútny titul Majstra Slovenska po sebe. Ich hlavným protagonistom je Věroslav Cvrček ml. s vozidlom Škoda Fabia RS2000. Druhá stálica v tíme – Denis Pavlík (Peugeot 208 VTi R2) bojuje o najcennejšie trofeje v triedach A, A-2000 a Junior.

Ústecká 21 nie je v slovenskom šampionáte neznámy pojem, i keď sa po istej prestávke vrátila do šampionátu len minulý rok. Historické podujatie slávi už 62. a 63. preteky. 3650-metrová trať s 21 zákrutami je veľmi technická a v silnej konkurencii z Česka (170 prihlásených) sa bude s kým porovnávať.

Víkendový program (24.-25. august) je teda rozdelený do dvoch samostatne hodnotených dní. Dva voľné tréningy v sobotu striedajú dve merané jazdy. V nedeľu po jedinom tréningu nasledujú opäť dve ostré jazdy.

Ján Lipták – manažér tímu L Racing dodáva: „Čaká nás ďalšie náročné podujatie kopcovej sezóny, na ktorom chceme potvrdiť majstrovské ambície. K tomu však treba preteky dokončiť a to so spoľahlivou technikou a sústredenou jazdou. Viem, že na to máme správnych jazdcov a správny tím ľudí. Budeme im držať palce.“