L Racing súťažne aj exhibične na Auto Show

Dátum:

Automobilová pretekárska sezóna na Slovensku sa prehupla do svojej jesenno-zimnej časti. Oficiálne národné šampionáty striedajú prevažne exhibičné podujatia u nás, ale aj v susednom Česku. Tím L Racing potvrdil svoje mimosezónne plány zatiaľ pre nastávajúcu Auto Show na okruhu Slovakia Ring (21.-22.11.).

Západ krajiny žiaľ nemá počas roka veľa podujatí na kopcoch, či v rely. Autodróm Slovakia Ring je tu preto hlavným domovom motoršportu. Práve novembrová Auto Show bude už desiatou v poradí na tomto jedinom permanentnom okruhu u nás.

Rely šou tradične sprevádza sychravé počasie, no aktuálne nadpriemerné teploty by mohli pozitívne prekvapiť. Auto Show je hlavne exhibícia, kde ide hlavne o zábavu za volantom, či na mieste spolujazdca. Diváci si tiež v tesnej blízkosti a z pohodlia krytej tribúny vychutnajú celú akciu prehľadne; trať sa totiž kľukatí v areáli okruhu a spája obslužné komunikácie s rýchlostnou dráhou. Má vyše 11 km a posádky si ju tento piatok vyskúšajú trikrát.

Ešte predtým – vo štvrtok – bude ostrým jazdám predchádzať samozrejme obhliadka trate a tiež voľný test, ktorý mnohí radi využívajú na taxi jazdy pre svojich priateľov a reklamných partnerov.

Profesionáli z L Racingu prídu do Orechovej Potône v hojnom počte. Štartová listina zatiaľ predstavuje tieto mená: Miloslav Majerčák/Jozef Tischler (Volkswagen Polo Proto WRC), s rovnakým autom sa ukáže aj Marek Špavelko. Ďalej uvidíme Maroša Kysuckého tradične na Mitsubishi Lancer EVO IV a mladý kopciar Denis Pavlík povozí opäť mamu Jaroslavu na Peugeote 208 VTi R2. Typovo rovnaký ďalší Peugeot osedlá aj Róbert Horák. O jeden zo spomínaných Peugeotov a o spolujazdca Jozefa Tischlera sa podelí aj pretekár Adrián Majerčák. Prihlásených je celkovo 63 posádok.

Ján Lipták – manažér tímu L Racing dodáva: „Oficiálna sezóna sa skončila, no množstvo našich posádok neodolá čaru pretekárskeho volantu aj tento týždeň na Auto Show. Prajeme im samozrejme veľa pekných zážitkov. 29. novembra nás po roku čaká tiež druhý „Testovací deň s tímom L Racing“. Bude to miesto zážitkov a príjemného posedenia s priateľmi a partnermi tímu.“