L Racing v bohatej zostave na Ožďanoch

Dátum:

Druhá polovica júna predstaví už piate tohtoročné podujatie Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu (MSR PAV). Dlhoročná stálica národného kopcového šampionátu – profesionálny tím L Racing – nebude chýbať ani tento víkend (19.-20.6.) na „Nových Ožďanoch“.

Oždianske serpentíny s centrom v obci Ožďany sa po ročnej pandemickej odmlke vracajú späť do kalendára MSR PAV, a to aj s novým názvom „Nové Ožďany“. Trať je však už starou známou pre všetkých, ktorí tu kedysi štartovali: má 3500 metrov, prevýšenie 103 metrov a tvorí ju 23 zákrut. Štart priamo v obci láka vždy množstvo fanúšikov, ktorí zaplnia aj celé okolie trate. Práve charakter trate s menším počtom zákrut veľmi neumožňuje robiť a zároveň naprávať jazdecké chyby.

Jazdci majú v sobotu aj v nedeľu po dva voľné tréningy a dve merané jazdy. Tím L Racing sem príde opäť v slušnom počte a na čele s manažérom tímu Jánom Liptákom – opäť za volantom jeho Subaru Impreza v triede 2a. Spolu s ním sa s nástrahami serpentín popasujú aj Vladimír Vlha na Mitsubishi Lancer EVO IX (trieda 4a) a Tibor Nagy na Subaru Impreza (trieda 3b). Po prvýkrát od roku 2019 uvidíme aj talentovaného  Denisa Pavlíka, ktorý presedlá z Peugeotu 208 VTi R2 na Mitsubishi Lancer EVO IX z dielne Mareka Špavelka. Uvidíme opäť aj Mateja Lázára na Žiguli VAZ 2101 v triede 5b. Rovnako sa tu ukáže aj Peter Dobšinský s Peugeotom 306 S16 (trieda 5b). Svoju prihlášku by mal potvrdiť tiež Michal Žiak, ktorý za tím štartoval na Rallye Tatry so Škodou Fabiou R5.

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: „Ožďany patria nielen medzi naše najbližšie kopce, ale aj najkrajšie. A to minimálne svojou letnou atmosférou, tentokrát našťastie aj s diváckou kulisou. Verím, že ich naše autá a výkony potešia a rovnako aj nás. Držím palce organizátorom, aby im podujatie vyšlo podľa očakávaní.“