L Racing v Chorvátsku tretí, čaká nás dlhšia pauza

Dátum:

Motoristická športová sezóna 2020 sa v tíme L Racing začala uplynulý víkend v Chorvátsku. Vlastimil Majerčák a Pavol Kušnier si odtiaľ priniesli trofeje za skvelé tretie miesto. Situácia okolo ochorenia COVID-19 však mení aj vzhľad športových kalendárov u nás a vo svete. Nevyhnú sa tomu ani rely a preteky do vrchu.

Vlasto Majerčák a Paľo Kušnier odštartovali sezónu rely na 9. Ina Rally Kumrovec v Chorvátsku. Novú Škodu Fabiu R5 EVO z dielne maďarského Topp Cars prevetrali na horských cestičkách na hranici so Slovinskom. Kumrovec, ale aj Fabia boli pre posádku L Racingu úplnou novinkou. Neľahké boli tiež povetrnostné podmienky, no svojej úlohy sa zhostili skvelým tretím miestom celkovo, a to v konkurencii 10 áut R5.

Vlastimil Majerčák: „Kumrovec bola pre nás úplne nová súťaž a veľmi špecifická. Takéto trate som ešte nezažil – úzke, veľa horizontov a veľa vody po daždi, bolo to veľmi náročné. No ihneď som si zvykol na nové auto a trafili sme sa aj do výberu pneumatík. Testovali sme vlastne až na samotnom shakedowne. Auto sme si nastavili rýchlo a dobre, dokázali sme s ním bojovať o popredné priečky. Čím horšie boli podmienky, tým lepšie sa nám išlo. Navyše sme bojovali v silnej konkurencii 10 áut R5. Skoro všetky skúšky sme skončili ako tretí a toto miesto nám patrilo aj v cieli. Dobre sme sa rozjazdili a využili sme asi poslednú príležitosť súťažiť, keďže najbližšie dva mesiace sú všetky podujatia zrušené.“

U nás aj v okolitých krajinách platia rôzne zákazy zhromažďovania sa a mnohé ďalšie opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu.

Vzhľadom na vzniknutú situáciu mnohí organizátori zrušili, alebo presunuli mnohé podujatia. Medzi nimi sú všetky najbližšie – nielen slovenské súťaže a preteky.

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: „Vlasto a Paľo začali túto sezónu naozaj výborne. Tretie miesto na [pre nich] novej rely a s novým autom, v takej silnej konkurencii vozidiel R5, nás naozaj potešilo. Žiaľ, teraz nás čaká asi dlhšia pauza. Všetky najbližšie motoristické podujatia sú zrušené, alebo presunuté na neurčito. Aj keď nikoho z nás to neteší, musíme byť zodpovední a akceptovať nariadenia, ktoré majú za úlohu zabrániť šíreniu nového koronavírusu. Aj preto chcem poprosiť všetkých fanúšikov nášho tímu a motoršportu všeobecne o zodpovedný prístup a dodržiavanie všeobecných zdravotných nariadení a pravidiel, aby sme sa všetci mohli čo najskôr stretnúť a tešiť zo športu, ktorý máme tak radi. Ďakujem.“