L Racing v plnej zostave na Ostrej Lúke

Dátum:

Majstrovstvá Slovenska preteky automobilov do vrchu (MSR PAV) sa po českom Šternberku prešťahovali uplynulý víkend do srdca Slovenska – na kopec pod Ostrou Lúkou neďaleko Zvolena. L Racing sem prišiel s plnou prisľúbenou účasťou.

Po dlhej dobe – presnejšie od Ostrej Lúky 2019 – sa na pretekoch do vrchu ukázal aj manažér tímu L Racing Ján Lipták. Jeho špeciál Subaru Impreza prešiel v zime rekonštrukciou, podobne ako ďalšie tímové vozidlá. Úspešný pretekársky víkend sa niesol v priazni počasia a s podporou „okoloidúcich“ divákov.

Janko Lipták si v sobotu aj v nedeľu prebral trofeje za dve druhé miesta v skupine 2.

Keďže v podtriede 2a štartoval sám, skončil pochopiteľne prvý. Dobre si počínal aj Vladimír Vlha na Mitsubishi Lancer EVO IX, ktorý z 58 klasifikovaných skončil na celkovo 14. priečke v sobotu a 11. v nedeľu. Zároveň mu v triede 4a patrilo dvakrát piate miesto.

Tibor Nagy so Subaru Impreza skončil po oba dni v triede 3b na 6. mieste. Maroš Kysucký na Mitsubishi Lancer EVO IV dokončil kvôli poruche len sobotu na poslednom mieste v triede 4a. Peter Dobšinský na Peugeote 306 s16 skončil 11. a 10. v triede 5b. V rovnakej triede o miesto pod ním skončil po oba dni nováčik Matej Lázár s VAZ 2101. Robert Kováč s vozidlom Nissan 350Z v triede 4b skončil dvakrát štvrtý.

Vladimír Vlha: „Preteky na Ostrej Lúke dostali nového organizátora a boli skutočne na úrovni hodnej národného šampionátu. Potešila aj slušná účasť a silná konkurencia – naozaj sme aj v našej triede bojovali v tesných odstupoch. Konečne sa s nami ukázal náš šéf – manažér tímu L Racing Janko Lipták, takže v servise panovala aj vďaka nemu výborná nálada. Trať bola suchá po oba dni, i keď trať má špecifický asfalt, ktorý „drží“ aj v chladnejšom počasí, ktoré nás vítalo každé ráno. S výsledkami som spokojný.“

Ján Lipták: „Preteky do vrchu som šiel naposledy pred dvoma rokmi, rovnako na Ostrej Lúke. Subaru je výkonné auto a ovládať ho nie je jednoduché, takže som rád, že som sa s ním zžil aspoň takto a s výsledkami som spokojný. Ďakujem všetkým našim jazdcom a rovnako aj našim mechanikom za skvelú prácu.“