L Racing v Zaluži s dvoma víťazstvami

Dátum:

Úspešný víkend má za sebou súťažný tím L Racing z Krásnohorského podhradia. V poľskej Zaluži v rámci 2. kola FIA Zóny strednej Európy a Majstrovstiev Slovenskej republiky v pretekoch automobilov do vrchu sa tešil z dvoch víťazstiev svojich jazdcov Věroslava Cvrčeka a Denisa Pavlíka.

Najmä skvelé výsledky Cvrčeka na Škode Fabii RS2000 sa zrodili po neuveriteľnej dráme. Po kvalitných tréningových jazdách v sobotu totiž dokázal vyhrať prvú súťažnú jazdu. „V sobotu všetko prebiehalo fantasticky, až do druhej jazdy. Auto prestalo ísť, mali sme poruchu prevodovky. Hneď sme ju rozobrali a začali zháňať náhradné diely. Môj tatko to nevzdával a okamžite vyrazil na cestu do Mladej Boleslavi, čo bolo vyše 730 kilometrov. Tam už čakal mechanik prevodoviek, ktorého zasa moja mamka išla o 2:00 v noci vyzdvihnúť na autokrosových pretekoch. O 6:00 ráno bola predovodka zmontovaná, no ešte ju bolo treba dopraviť naspäť do Zaluže. Napokon sa to podarilo a ja som mohol opäť bojovať o víťazstvo,“ rozpovedal neuveriteľný víkendový príbeh Věroslav Cvrček. „Toto víťazstvo patrí mojim rodičom, ktorí nespali celú noc, mechanikom, ktorí bojovali zo všetkých síl a prevodovkárovi Honzovi, ktorý obetavo riešil poruchu. Za možnosť štartu a perfektnú podporu ďakujem L Racingu.“

Emotívne víťazstvo bude určite ešte dlho rezonovať v tíme L Racing i rodine Cvrčekovcov. Úprimné slová Věroslava Cvrčeka v pôvodnom znení: „Po sobotním odstoupení jsem byl velmi zklamaný, protože jsem já i všichni ostatní členové týmu a rodiny vložili do stavby a připravy nového auta veškerý čas a energii a nerozumněl jsem tomu, proč nám není dopřáno dokončit perfektně rozjetý závod. Teď už to vidím jinak, protože tak obrovská odhodlanost a snaha týmu kolem mě bojovat i do poslední maličké naděje, je pro mě cennější než body z jednoho závodu.“

Šéf tímu Ján Lipták vyzdvihol tímového ducha: „Práve pre takéto príbehy milujeme motoršport. Je to jednoznačne tímový šport, nikdy to nie je len o jazdcovi. Som rád, že podarilo vyriešiť aj takú logisticky zložitú operáciu a že sa naši jazdci dostali na stupne víťazov.“ Triumfom v triede A-1600 sa totiž môže pochváliť aj ďalší jazdec krásnohorskej stajne Denis Pavlík. Ten na Peugeote 208 VTi R2 nenašiel premožiteľa a vyhral hodnotenie slovenského šampionátu v sobotu aj nedeľu.
Solídne si na trati na juhovýchode Poľska počínal aj domáci jazdec Roman Baran. Poliak vo farbách L Racingu so svojim Mitsubishi Lancer skončil v hodnotení MSR 6. miesto, v zónovom hodnotení bol ôsmy.

Otec a syn Liptákovci mali naopak veľmi komplikovaný víkend. Oboch zradila elektronika, konkrétne riadiaca jednotka motorov ich vozidiel. „V Poľsku bolo oveľa teplejšie, ako sme predpokladali, motory jednoducho s týmto nastavením nedokázali fungovať. Hneď po návrate sa na to musíme pozrieť a dať to do poriadku, ďalšie preteky sú tu už budúci víkend,“ vysvetlil manažér tímu L Racing Peter Lipták.

Už tento víkend sa L Racing predstaví na Slovensku, konkrétne v neďalekých Košiciach. Majstrovstvá Slovenska budú 3. kolom pokračovať na kopci Jahodná. Okrem Liptávkovcov, Cvrčeka a Pavlíka sa slovenským divákom predstaví opäť aj Poliak Roman Baran, Michaela Debnárová na Renaulte Clio v triede N-2000 a tiež jeden z mechanikov L Racingu Norbert Tamáš, ktorý usadne do historického VAZ 2101 v rámci Slovenského kopcového pohára. Špičkové vozidlo Ford Fiesta R5 predvedie na východe Slovenska aj Vlastimil Majerčák, pod značkou L Racingu bude na štarte aj Ford Escort RS2000 s pilotom Milanom Strakom.