L Racing zaostril na Dobšinú

Dátum:

Profesionálny pretekársky tím L Racing to z Krásnohorského Podhradia do Dobšinej skutočne nemá ďaleko: preto budú aj nasledujúce veľké kopcové preteky XXXVIII. Dobšinský kopec ich domácou záležitosťou. Po covidovom roku bez pretekov ich čaká znovú veľký európsky šampionát.

Dobšinský kopec preslávil Slovensko v rámci európskych automobilových šampionátov. Krásny a náročný kopec na romantickom Gemeri má za sebou bohatú históriu slovenského šampionátu MSR PAV aj Majstrovstiev Európy v pretekoch automobilov do vrchu. Podobne si svoj príbeh píše aj tím L Racing, stálica na slovenských súťažiach a pretekoch.

Trať v oficiálnych papieroch nemá presne stanovenú dĺžku, no podľa aktuálnych ustanovení meria 5820 m. Od štartu na konci mesta po cieľ pri vyhliadke na kopci je to zhruba 332 výškových metrov. Formulové aj kapotované autá tu rok po roku lámali traťové rekordy. O svoje body zabojujú teraz aj jazdci L Racingu.

Bude to Tibor Nagy na Subaru Impreza (tr. 3b), Matej Lázár na VAZ 2101 (tr. 5b), Michal Žiak na Škode Fabia R5 (tr. 3b), Denis Pavlík na Mitsubshi Lancer EVO 9 (tr. 4a), Gyorgy Markovics z Maďarska na BMW M3 (skupina 4) a tiež Gabriel Szenderák na Škode 110 R (ST PAV HP).

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: „Dobšinský kopec je pre všetkých motoristov jeden veľký sviatok. Teším sa, že sa preteky vrátili späť do kalendára, kde majú svoje nezastupiteľné miesto. Držím palce organizátorom, aby všetko dopadlo podľa predstáv a samozrejme rovnako držíme palce aj našej „letke“ šikovných pretekárov.“

Program Dobšinského kopca sa začína dvoma voľnými tréningami v sobotu 17. júla a končí dvoma ostrými jazdami v nedeľu.