L Racing zbieral body aj na Rally Rzeszów

Dátum:

Poľská Rally Rzeszów je skutočná klasika národného šampionátu našich severných susedov. Pre profesionálny tím L Racing to zároveň nie je žiadna neznáma. Švoju štvrtú účasť si po ročnej prestávke vychutnala ich posádka Vlastimil Majerčák a Pavol Kušnier na Forde Fieste R5 EVO.

Posádky 28. ročníka legendárnej súťaže čakala uplynulý piatok neľahká úloha. Trate sú od tých našich samozrejme úplne odlišné a úzke asfalty strieda šotolina, slepé horizonty a nejaký ten vodný brod. Väčšina skúšok mala viac než 20 km a celkovo si posádky užili za dva dni až 177,66 súťažných kilometrov.

Vlastimil Majerčák: „Rzeszów bola vždy náročná a horúca súťaž. Definuje ju napríklad veľmi úzky asfalt. Šiel som ju štvrtýkrát, no všetky trate boli nové. Zaujímavé bolo aj bohaté obsadenie vďaka Stredoeurópskej trofeji FIA (FIA CEZ) a Európskej trofeji v rely (ERT). Napriek trom výletom mimo trať sme skončili spokojne na 7. mieste vo FIA CEZ, čo sú pre nás cenné body. Boli tam brody, horizonty aj šotolinové úseky. Veľmi zmiešaná súťaž s atypickou mestskou skúškou s množstvom diváckych „otočiek“. Bolo tam veľa dlhých tratí, náročných na koncentráciu, no aj to robilo súťaž veľmi zaujímavou.“

Ján Lipták ako manažér tímu L Racing dodáva: „Rally Rzeszów nie je pre Vlasta s Paľom neznáma súťaž, no tentokrát ich čakali nové, neznáme trate. Myslím si, že sa svojej úlohy zhostili výborne a odniesli si domov cenné body v rámci FIA CEZ. Nás ako tím čakajú najbližšie preteky do vrchu Ústecká 21 a následne Rally Trebišov.“

Ústí nad Orlicí a preteky Ústecká 21 budú patriť opäť obhajcovi slovenského majstrovského titulu v pretekoch automobilov do vrchu (MSR PAV) Věroslavovi Cvrčekovi ml. a tiež stálici tímu Denisovi Pavlíkovi. Ako vypáli toto predposledné podujatie sezóny sa dozvieme už 24. a 25. augusta.