L Racing zdolá serpentíny v Ožďanoch

Dátum:

Slovenský motoršport nastupuje do oficiálnej letnej sezóny. Konkrétne už tento víkend (25.-26.6.) na klasike Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu (MSR PAV) v nenápadnej obci Ožďany. Podujatie Nové Ožďany 2022 absolvuje obligátne aj profesionálny tím L Racing.

Dôverne známa trať vedie z centra obce po starej ceste na Rimavskú Sobotu. Je pomerne krátka (2850 m) s prevýšením 103 m, no má 21 záludných zákrut. Tie si vyžadujú presnú stopu a akékoľvek zaváhanie znamená nedobehnuteľnú časovú stratu.

V konkurencii 57 prihlásených áut nájdeme aj dvoch jazdcov tímu L Racing: Matej Lázár za volantom žiguli VAZ 2101 v triede 6 a Tibor Nagy na Subaru Impreza v triede 3a. Súčasťou podujatia sú teda Majstrovstvá Slovenska, Medzinárodné Majstrovstvá Slovenska, Slovenský kopcový pohár, historici a trofej v jazde pravidelnosti pre historické vozidlá.

Tak ako býva zvykom, aj Ožďany sú dvojdňové preteky, pričom sobota aj nedeľa ponúknu rovnako dve voľné tréningové jazdy a dve merané.

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: „Ožďany sú skutočná stálica nášho národného šampionátu a pamätáme si ich ako pravidelne horúce preteky – na trati, aj počasím. Samozrejme, že ich nevynecháme ani teraz a naši dvaja jazdci sa už tešia na výzvy, ktoré Nové Ožďany ponúknu.“