Majerčák Miskolc Rally nedokončil

Dátum:

Nevydarenú súťaž má za sebou posádka Vlastimil Majerčák, Pavol Kušnier z tímu L Racing. Na maďarskej HELL 24. Rally Miskolc sa im od začiatku lepila smola na päty a kvalitne obsadené podujatie napokon nedokončili, keď dve rýchlostné skúšky pred cieľom odstúpili z 15. miesta v celkovom poradí.

„Nebol to najlepší víkend, hoci sme sa naň veľmi tešili. Pauza od marcového Rebenlandu v rámci FIA CEZ Trophy bola už veľmi dlhá,“ porozprával v pondelok po súťaži v Maďarsku Vlasto Majerčák. „Síce sme urobili krátky test na Úhornej, ale nedalo sa to porovnávať s tým, čo nás v okolí Miškovca čakalo. Priemerná rýchlosť sa tam totiž pohybovala na úrovni 135-140 km/h. Mali sme aj technické problémy, nemali sme potrebný výkon. Vo výjazdoch odpájalo tlak turba a aj to vyústilo do toho, že som prepočul diktovanie jedného retardéra. A ten bol z kamiónových pneumatík… Trochu sme si poškodili auto a zároveň sa pohla geometria, čiže auto ťahalo do strany.

Hneď prvá sekcia teda dopadla zle, boli sme vyhodení z rytmu a s poškodeným autom.“

Mechanici L Racingu to promptne dokázali opraviť a tak Ford Fiesta R5 s číslom 4 mohol pokračovať ďalej. „Chcem sa chlapcom poďakovať, no zároveň aj ospravedlniť. Nebol som už potom v jazdeckej pohode a na rýchlostných skúškach som sa poriadne trápil. Mal som akoby psychický blok. A navyše som aj dvakrát musel stáť pri nehode jazdcov pred nami. Bez čistej hlavy sa pretekať nedá…“

Všetko to vyvrcholilo v poslednom preskupení dve rýchlostné skúšky pred cieľom. „Dovtedy všetko fungovalo dobre. Rozhodli sme sa ešte otočiť pneumatiky, predné za zadné. No auto už odmietlo štartovať. Nedalo sa to ani roztiahnuť, vôbec netočil štartér. Neviem, čo sa mohlo stať, no museli sme odovzdať jazdný výkaz a Rally Miskolc sa pre nás takto nešťastne skončila.“Ďalším podujatím pre posádku L Racingu Vlastimil Majerčák – Pavol Kušnier bude popradská Rally Tatry na konci mája.