Motokárista Pitko testoval s L Racingom

Dátum:

Automobilový šport má svoju liaheň talentov v motokárach. Profesionálny tím L Racing z Krásnohorského Podhradia vzal svoju úlohu výchovy mladej generácie vážne: nedávno poslal 14-ročného Rožňavčana Jozefa Pitka ml. na sústrednie do Talianska.

Okruhy Pista Azzura v Jesole a Adria Karting Raceway sú v blízkosti Benátok a na úvod treba dodať, že testovanie prebehlo v zdravotne nezávadnom prostredí a bez žiadnych ďalších komplikácií.

Jozefa Pitka ml. čaká tento rok pomerne nabitá sezóna v kategórii Rotax Max Junior (12-15 r.). Majstrovstvách Slovenska spojené s Moravským pohárom doplní Slovenský kartingový pohár. To je spolu 14 pretekárskych víkendov a ďalšie tréningy.

Testy v Taliansku (17.-23. februára) pod taktovkou motokárového tímu Kontár Family Racing Team

Príprava je preto veľmi dôležitá, obzvlášť na motokárach Croc Promotion s dvojtaktným motorom Rotax (125 cc), ktoré Pitko sedlá. Testy v Taliansku (17.-23. februára) pod taktovkou motokárového tímu Kontár Family Racing Team splnili svoju úlohu, o čom nám porozprával samotný Jozef Pitko ml.: „Testy v Taliansku boli pre mňa veľký zážitok, trate boli veľmi dobré, primerane náročné. Boli tam tiež pretekári z rôznych krajín, okrem Talianska aj z Rakúska, Slovinska, či Švédska. Prinieslo mi to veľa skúseností, darilo sa mi zlepšovať sa. Na motokáru som si zvykal postupne a toto sústredenie mi určite výrazne pomohlo pripraviť sa na novú sezónu. Na motokáre ma pochopiteľne najviac baví ta rýchlosť. Najviac si trebalo zvykať na správny prejazd zákrutami a držanie rovnakej stopy v každom kole. Najbližšie sa chystám na tréning v Dunajskej Strede. Chcem sa ešte poďakovať pánovi Liptákovi z tímu L Racing, KF Racing Teamu a môjmu otcovi za ich podporu a pomoc, bez ktorých by som sa sústredenia nemohol zúčastniť.“

„Jozef sa z Talianska vrátil domov zdravý, čo je najhlavnejšie.“

Ján Lipták ako manažér tímu L Racing dodáva: „Jozef sa z Talianska vrátil domov zdravý, čo je najhlavnejšie. No rovnako sa tešíme, že testy splnili svoju úlohu a ostáva veriť, že túto skúsenosť náš reprezentant zužitkuje počas sezóny. Tá bude náročná a dlhá, no bez poriadnej prípravy a ďalšieho tréningu to v športe nejde. Budeme Jozefa podporovať a sledovať jeho vývoj.“