Rozhovor – Denis Pavlík

Dátum:

Vedeli ste, že náš najmladší pretekár má iba 18 rokov? Denis Pavlík sa postaví prvýkrát na štart v tejto sezóne už tento víkend na podujatí Rechbergrennen 2019. V súvislosti so začiatkom sezóny sme ho vyspovedali a rozhovor s ním si môžete prečítať nižšie.

Ako hodnotíš rok 2018 v tíme L Racing?

Sezónu 2018 hodnotím ako jednu z najlepších. Veď práve v tejto sezóne som dokázal ako jediný zo všetkých jazdcov dokončiť všetky podujatia a získať absolútny titul v skupine A.

Čo je tvoja najsilnejšia spomienka na túto sezónu?

Najsilnejšou spomienkou v sezóne je určite boj o absolútny titul v skupine A. Bol to krásny boj počas celej sezóny a nakoniec o ňom rozhodol posledný kopec a posledná jazda.

Ako si trénuješ, keď nemáš možnosť jazdiť? Máš doma nejaký simulátor?

Pri začiatkoch, keď som nemal vodičský preukaz a nemohol som jazdiť v civilnej premávke bolo dosť náročné učiť sa kopce a stopu naspamäť. Sedával som len ako spolujazdec a po kopci ma vozil buď otec, mechanici alebo iní jazdci, za čo im veľmi pekne ďakujem.

Vlastním simulátor už približne päť rokov. Poslednú dobu jazdím väčšinou okruhy, ktoré mi dali veľmi veľa, či už nájsť tú správnu stopu, alebo jazda pod psychickým tlakom.

Si najmladším pretekárom tímu L Racing. Ako si sa dopracoval k tejto pozícií a čo by si odporúčal začínajúcim pretekárom na Slovensku?

Bola to možno len náhoda. Predtým ako som začal jazdiť preteky automobilov do vrchu som sa venoval autokrossu pozdejšie rallycrossu. Keď som mal štrnásť rokov otec ma chcel posunúť ďalej a tak oslovil pána Liptáka, že či by sme nemohli odštartovať dve podujatia zaradené do Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu pod hlavičkou L Racing teamu. Vtedy sme mali v pláne Jahodnú a domáci Dobšinský kopec. Pán Lipták prikývol. Odjazdil som tieto dve podujatia. Po Dobšinskom kopci prišiel telefonát, že môžme odštartovať Ostrú Lúku a Autoshow Slovakia ring. Ďalší rok som odjazdil kompletnú kopcovú sezónu a získal titul v Junioroch. Tento rok na Jahodnej to bude päť rokov v teame L Racing.

Ďakujem teamu L Racing a pánovi Liptákovi za svoj rozvoj v motošporte a budem sa naďalej snažiť reprezentovať tento team v čo najlepšom svetle.Určite sa nevzdávať a isť si za svojim cieľom.