Solídny víkend na Ostrej Lúke s L Racing

Dátum:

Motoristický šport je zaujímavý už vtedy, keď sa na rovnakej trati stretnú aspoň dvaja súperi. Chuť porovnávať sa s najlepšími vo svojej kategórii mali všetci, ktorí prišli uplynulý víkend (30.4-1.5.) na známy kopec pod Ostrou Lúkou.

L Racing ako profesionálny pretekársky tím s jedinečným zázemím prišiel na Majstrovstvá Slovenska preteky automobilov do vrchu (MSR PAV) hneď s tromi autami. PROFIN CAR Ostrá Lúka 2022 tak pokračovala v nasadenom tempe úvodného marcového podujatia na Slovakia Ringu. Počasie prialo po oba dni, aj keď kvalita vozovky po zime miestami haprovala.

Jazdci tímu L Racing sa s renovovanými vozidlami pustili do bojov so solídnymi výsledkami.

Tibor Nagy so Subaru Impreza v triede 3a obsadil v sobotňajších pretekoch 3. miesto (21. miesto v absolútnom hodnotení). V nedeľu výsedok zopakoval, pričom v abs. hodnotení si polepšil o jednu priečku.

Matej Lázár odštartoval na vernom „žiguli“ VAZ 2101. V sobotu si vo svojej triede 6 vybojoval 4. miesto (27. abs.) a v nedeľu z toho bola trofej za 3. priečku (24. abs.).

Do tretice Jiří Theimer na Peugeot 306 maxi v skupine 3 si vyjazdil v sobotu 5. miesto (24. abs.) a v nedeľu 4. pozíciu (17. abs.).

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: „Solídne preteky na Ostrej Lúke a v dobrom počasí potešili, myslím, každého. Naša trojica jazdcov si počínala dobre. Môžeme sa tak sústrediť na ďalšie preteky v Poľsku. Ďakujem samozrejme našim mechanikom za kvalitnú prácu a partnerom za prejavenú dôveru.“

MSR PAV navštívi najbližšie našich severných susedov: poľská Korczyna pri meste Krosno je už klasika a 21.-22. mája tak okrem poľských národných majstrovstiev privíta aj tie naše.