Záver leta s L Racingom na rely aj kopcoch

Dátum:

Profesionálny automobilový tím L Racing z Krásnohorského Podhradia si po menšej letnej odmlke opäť zasúťažil na pretekárskych tratiach. Rely vo Vranove aj slávnu Barumku vystrieda tentokrát Jankov Vŕšok.

Východ Slovenska sa opäť ukázal ako mekka slovenských súťaží rely: 4. Rally Vranov mala na štarte až 66 štartujúcich. Medzi nimi vo voľnom pohári aj pravidelné posádky veľkých Majstrovstiev Slovenska. Čakať ich malo 42 meraných kilometrov na štyroch skúškach (dve trate: Banské a Dargov). Napokon pre organizačné chyby neodjazdili druhú rýchlostnú skúšku. Tím L Racing však odtiaľ neodišiel s prázdnymi rukami. Svoju dôveru zveril skúseným a zanieteným posádkam. Maroš Kysucký so spolujazdcom Petrom Buschbacherom mali skutočne plodnú rely s ich Mitsubishi Lancer EVO VI: v cieli im patrilo 2. miesto v Motorsport Rally Cup (MRC), 1. miesto v Slovenskom rally pohári a 1. miesto v triede RP4. Ani Tibor a Richard Nagyovci neprišli do Vranova zbytočne, na Subaru Impreza si vyjazdili 5. miesto v SRP, napriek pokazenej spojke.

Uplynulý víkend patril už slávnej a jubilejnej 50. Barum Czech Rally Zlín, čiže „Barumke“. Za L Racing sem prišli zbierať skúsenosti Miloslav Majerčák so spolujazdcom Andrejom Kacvinským na Mitsubishi Lancer EVO IX. Vyskytli sa však technické problémy.

Miloslav Majerčák: „Barumka bola pre nás jedno veľké trapenie… Po skoku v prvý deň nám prestala fungovať elektronika a diferenciály, čiže sme sa v sobotu len doplazili do cieľa. V noci auto spravili a hneď ráno – ešte pred štartom do prvej skúšky – odišlo palivové čerpadlo, takže sme museli odstúpiť. Tým pádom náš cieľ – dôjsť Barumku, sme nesplnili. No i tak to bola obrovská skúsenosť, nesmierne náročná rely na zablatených úzkych lesných a rozbitých cestách. Snáď opäť o rok… Veľká vďaka patrí celému tímu a hlavne spolujazdcovi Andrejovi, bez ktorých by som to sám vzdal už v sobotu ráno.“

Cez víkend pokračujú Majstrovstvá Slovenska preteky automobilov do vrchu (MSR PAV) na Jankovom Vŕšku.

Známy kopec nad obcou Uhrovec privíta siedme z celkovo deviatich podujatí šampionátu. I keď to posledné na Dobšinskom kopci skončilo pre nehodu hneď na začiatku a teda bez víťazov. Zoznam prihlásených uvádza hneď sedem jazdcov L Racing: Ján Lipták na Subaru Impreza (trieda 2a), Vladimír Vlha na Mitsubishi Lancer EVO IX (trieda 4a), Matej Lázár na VAZ 2101 (tr. 5b), Tibor Nagy na Subaru Impreza (tr. 3b), Roman Baran na Mitsubishi Lancer (tr. 3b), Gabriel Szenderák na Škode 110 R (ST HP – slovenská trofej PAV historikov pravidelnosti) a Jiří Theimer na Peugeot 306 maxi (tr. 3b).

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: „Máme za sebou dve súťaže rely a pred nami opäť ďalší kopec MSR PAV. Som rád, že sa v motoršporte stále niečo deje a máme kde súťažiť, napriek pretrvávajúcej pandemickej dobe. Naši jazdci a posádky nám robia radosť, aj keď nie vždy sa v cieli zadarí. Končí nám leto, no nekončí sezóna a prajem všetkým, aby si čas strávený v pretekárskom kokpite naozaj užili. Ďakujem našim mechanikom aj partnerom za usilovnú prácu a podporu.“